• baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...To już kolejny raz, kiedy w Bibliotece Publicznej w Zmysłówce swoje święto obchodzili nasi pluszowi przyjaciele. Na kilka dni przed uroczystością w bibliotece zrobiło się bardzo przytulnie za sprawą misiaków, które przyniosły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Opaleniskach.

Czytaj więcej...Dnia 8 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu „Patroni Roku 2023”. Konkurs miał na celu uczczenie Patronów 2023 roku, w gronie których znaleźli się m.in. Wisława Szymborska, Aleksander Fredro, Jan Matejko i Mikołaj Kopernik.

Czytaj więcej...Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku wróciliśmy do tradycji obchodzenia urodzin Kubusia Puchatka. W dniu 8 listopada br. grupa sześciolatków z Ochronki Św. Józefa odwiedziły naszą placówkę, by wspólnie z Kubusiem Puchatkiem świętować Jego kolejne urodziny. Na początku spotkania dzieci wysłuchały historii powstania bajki o przygodach Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół, która zauroczyła wiele pokoleń czytelników.

Czytaj więcej...Dnia 27 października br. delegacja z naszej biblioteki uczestniczyła w 26 Międzynarodowych Tragach Książki w Krakowie. Jest to niezwykłe  wydarzenie na rynku wydawniczym, które przyciąga niezliczone rzesze autorów, wydawnictw, czytelników i osób zainteresowanych szeroką pojętą literaturą.

Zwiedzający mieli możliwość udziałU w licznych spotkaniach organizowanych w ramach festiwali tematycznych, jak np. Festiwal Literatury Kobiecej, Literatury Górskiej i Podróżniczej, Spotkań z Fantastyką i inne.

Czytaj więcej...W słoneczny październikowy dzień w Bibliotece Publicznej w Zmysłówce spotkali się młodzi czytelnicy, aby porozmawiać o pięknej, kolorowej porze roku, jaką jest jesień, o której piszą w wierszach poeci. Przy muzyce Vivaldiego dzieci przeczytały i omówiły kilka utworów poetyckich. Jak się okazało każdy z poetów inaczej opisuje jesień, ale są oni zgodni co do tego, że to najbardziej urokliwa i malownicza pora roku.