• baner-4.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...8 maja 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym odbyło się spotkanie z autorką bajek dla najmłodszych czytelników z Agatą Giełczyńską- Jonik, na które przybyły starszaki z Ochronki Św. Józefa w Grodzisku Dolnym.Mali uczestnicy mieli okazję poznać autorkę i jej twórczość.

Czytaj więcej...W miesiącu kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym zaplanowała dla dzieci  cykl zajęć o tematyce wiosennej.

Na pierwszych zajęciach nasi mali czytelnicy z wykałaczek, wacików kosmetycznych oraz papieru kolorowego zaczęli tworzyć prace plastyczne przedstawiające bociana. W wyniku ochoczej pracy powstawały opaski na głowę imitujące bociana oraz bociany stojące na wykałaczce.

Czytaj więcej...Wielkanoc należy do jednych z najważniejszych świąt chrześcijańskich. W naszym kraju wiąże się z wieloma tradycjami, które są mocno zakorzenione w społeczeństwie. Wielu z nas nie wyobraża sobie tych świąt bez malowania pisanek, pieczenia babki drożdżowej, święcenia potraw czy przygotowywania z całą rodziną palmy wielkanocnej. Święcenie pokarmów to zwyczaj kultywowany nie tylko w Polsce, ale też kilku innych krajach katolickich.

Czytaj więcej...W Bibliotece Publicznej w Zmysłówce odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu przybyły panie, które nie tylko są żonami i matkami, ale również czytelniczkami i dlatego swoje święto chciały uczcić w bibliotece.

Na początku zostały im złożone życzenia i wręczone piękne laurki wykonane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Opaleniskach. Podczas spotkania kobiety losowały cytaty z książek różnych autorów, które opisywały zalety płci pięknej.

Czytaj więcej...Dnia 20 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Górnym odbyło się spotkanie z Agatą Giełczyńską – Jonik, znaną pisarką książek dla dzieci. Pani Agata jest utalentowaną autorką bajek dla dzieci i budujących opowieści, które zabierają małych czytelników w magiczny świat.

Czytaj więcej...W dniu  12 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodzisku Dolnym najmłodsi mieszkańcy naszej gminy świętowali Walentynki, czyli święto zakochanych.

Patronem zakochanych jest Św. Walenty, biskup i męczennik z III wieku. W Polsce to święto zaczęto obchodzić w latach 90- tych XX w.

Tego dnia zakochani obdarzają się upominkami, życzeniami, spędzają wspólnie romantyczne chwile.