• baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Złota Polska Jesień to czas na wycieczki i ten czas wykorzystali najmłodsi ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej. Dzieci w bibliotece przywitała Myszka Minnie, która jakby przed chwilą wyskoczyła z bajki stojącej na półce.

Czytaj więcej...Kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki, realizowana przez GBP w Grodzisku Dolnym.

Każde dziecko z roczników 2013-2019, które przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, Kartę Małego Czytelnika i inne gadżety.

Czytaj więcej...W piękny październikowy poranek udaliśmy się z grupą seniorów  z Chodaczowa i Opalenisk na wycieczkę do Bochni. Zwiedziliśmy jedną z najstarszych kopalni soli, podziemne korytarze przemierzaliśmy wagonikami i pieszo, poznając i oglądając ciężką pracę górników wydobywających sól - ,,największe bogactwo” (ówczesnej) Polski.

Czytaj więcej...Okazji do wspólnych spotkań grodziskim Seniorom nie brakuje. Wpierw w sierpniu wyjazd kolejką wąskotorową Pogórzanin z Przeworska do Dynowa. Zabytkowym pociągiem trasę 46 km pokonuje się 3 godziny w jedną stronę. Wrażenia jak w czasach młodości na wycieczce szkolnej. Za oknami zmieniający się krajobraz: pola, lasy i piękne widoki, gdzieniegdzie pociąg przejeżdża kilka kroków od domów. Pokonuje malownicze mosty i jedyny w Polsce tunel na trasie  kolejki wąskotorowej.

Czytaj więcej...W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska  czyta dzieciom”. Tam razem czytającymi byli Przewodniczący i Radni Rady Gminy Grodzisko Dolne w osobach: Kazimierz Matuszek, Alicja Trojnar, Józef Nicpoń, Stanisław Kryla i Zbigniew Konieczny.

Czytaj więcej...Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, polegająca na publicznym, wspólnym czytaniu z mieszkańcami fragmentów poszczególnych dzieł. Wydarzenie zostało zainaugurowane w 2012 r. przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku wybrano NOWELE POLSKIE.