• baner-2.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Biblioteka Publiczna w Leżajsku zaprasza do słuchania i wypożyczania audiobook'ów oraż kisiążek z serii Duża Litera w ramach projektu "Czytam z zamkniętymi oczami". 

Czytaj więcej...

Wybitny historyk prawa, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, współodnowiciel Polskiej Akademii Umiejętności, pisarz, zmarł 30 maja w wieku 91 lat.

Chłopski syn Józefa Kulpy z Grodziska Górnego z uporem piął się w górę w dziedzinie zawodowej i społecznej. Po ukończeniu gimnazjum w Jarosławiu podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, uwieńczone doktoratem.

Czytaj więcej...W trosce o czytelników i pracowników GBP w Grodzisku Dolnym w związku z występowawniem na terenie kraju stanu epidemii koronowawirusa obowiązują procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej.

 

Czytaj więcej...Pojawiły się informacje, że od 4 maja biblioteki mogą być otwierane. Nie oznacza to jednak, że już od poniedziałku, 4 maja, będziemy mogli zaprosić Was do siebie...

 

Czytaj więcej..."Służąca" Tary Conklin to kolejna z pozycji książkowych, nad którą polemizował nasz DKK. Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez jedną z klubowiczek. Tara Conklin w swej debiutanckiej powieści z 2013 roku przenosi czytelnika na południe Stanów Zjednoczonych, do XIX-wiecznej Wirginii i w czasy współczesne na nowojorski Manhattan.

Czytaj więcej...W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem w nawiązaniu do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym informuje o:

czasowym zamknięciu wszystkich swoich placówek na terenie Gminy Grodzisko Dolne od 12 marca 2020 r. do odwołania