• baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 23 maja 2024r. członkinie DKK rozmawiały o książce Hanna Faryna- Paszkiewicz „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Jan Kobuszewski- aktor teatralny i filmowy, komik, lektor i reżyser jest bohaterem książki pt. „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”.

Czytaj więcej...W dniu 18 kwietnia działające terenie powiatu leżajskiego Dyskusyjne Kluby Książki miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Sarzynie z Wojciechem Chmielarzem, który napisał 16 książek w tym kryminały („Zwykła przyzwoitość”, „Za granicą”) i powieści obyczajowe („Prosta sprawa”, „Dług publiczny”).

Na początku spotkania zadano pisarzowi pytanie jak zaczęło się pisanie powieści?

Czytaj więcej...W dniu 21 marca odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano na temat książki po tytułem „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak. Leila jest, a właściwie była prostytutką. Została brutalnie zamordowana, a jej ciało wrzucone do kontenera na śmieci. Choć jest ono martwe to mózg wciąż pracuje i przez dziesięć minut i trzydzieści osiem sekund przynosi jej wspomnienia.

Czytaj więcej...Dnia 15 lutego br. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki,  podczas  którego dyskutowano na temat książki Susan Stokes – Chapman pt. „Pandora”.

Opinią na jej  temat podzieliła się z czytelnikami jedna z klubowiczek, pani Urszula Szpila.

Mity greckie od dawien dawna były inspiracją dla artystów, którzy wykorzystywali je do wyrażania własnych poglądów na świat i życie ludzkie.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 6 grudnia członkinie DKK rozmawiały o książce Pawła Cwynara „Krzycz do woli”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Wielowątkowa akcja powieści koncentruje się wokół poszukiwań ośmioletniej Oli Florczak omyłkowo uprowadzonej przez nieznanego sprawcę.

Każdy z głównych wątków odsłania obraz ciemnej strony naszej polskiej rzeczywistości. Wraz z rozwojem akcji obserwujemy negatywny wpływ zniknięcia dziecka na jego rodzinę.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy  powieść Beth Morrey pt. „ Uratować Missy”. Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z czytelniczek, pani Kasia Maik.

„Uratować Missy”, debiutancka książka brytyjskiej pisarki Beth Morrey, to urocza, ciepła opowieść o sile przyjaźni, ale również o samotności i starości, nie pozbawiona jednak nadziei, że pomimo jakże szybko upływającego czasu, zawsze możemy zmienić nasze życie.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 7 września, członkinie DKK rozmawiały o książce Edyty Świętek „Przezroczyste”. Jest to współczesna powieść o kobietach – tych dojrzałych i tych wchodzących dopiero co w dorosłość. Autorka z dużą dozą wiedzy psychologicznej i trafnej oceny współczesnego życia kreśli portrety głównej bohaterki i jej córek.