• baner-1_5.jpg
  • baner-1_1.jpg
  • baner-1_9.jpg
  • baner-1_6.jpg
  • baner-1_4.jpg
  • baner-1_3.jpg
  • baner-1_2.jpg
  • baner-1_7.jpg
  • baner-1_8.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 12 września 2024 roku członkinie DKK rozmawiały o książce Małgorzaty Winkler- Pogoda "Tamtego lata w Bułgarii". "Tamtego lata w Bułgarii" to powieść, która przenosi czytelników w malownicze scenerie Bułgarii, gdzie rozgrywają się historie ludzkie. Książka ukazuje nie tylko piękno bułgarskiej przyrody, ale także skomplikowane relacje międzyludzkie i marzenia bohaterów.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 20 czerwca członkinie DKK rozmawiały o książce Zofii Mąkosy „Makowa spódnica”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek.  Akcja toczy się od 1647 do 1658 roku w Karge, wsi na pograniczu z Brandenburgią i Śląskiem rządzi Baltazar von Lest będący kuzynem właściciela ziemskiego Unruga marzącego o wybudowaniu w tym miejscu nowoczesnego miasta Unruhstadt.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 23 maja 2024r. członkinie DKK rozmawiały o książce Hanna Faryna- Paszkiewicz „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Jan Kobuszewski- aktor teatralny i filmowy, komik, lektor i reżyser jest bohaterem książki pt. „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”.

Czytaj więcej...W dniu 18 kwietnia działające terenie powiatu leżajskiego Dyskusyjne Kluby Książki miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Sarzynie z Wojciechem Chmielarzem, który napisał 16 książek w tym kryminały („Zwykła przyzwoitość”, „Za granicą”) i powieści obyczajowe („Prosta sprawa”, „Dług publiczny”).

Na początku spotkania zadano pisarzowi pytanie jak zaczęło się pisanie powieści?

Czytaj więcej...W dniu 21 marca odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano na temat książki po tytułem „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak. Leila jest, a właściwie była prostytutką. Została brutalnie zamordowana, a jej ciało wrzucone do kontenera na śmieci. Choć jest ono martwe to mózg wciąż pracuje i przez dziesięć minut i trzydzieści osiem sekund przynosi jej wspomnienia.

Czytaj więcej...Dnia 15 lutego br. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki,  podczas  którego dyskutowano na temat książki Susan Stokes – Chapman pt. „Pandora”.

Opinią na jej  temat podzieliła się z czytelnikami jedna z klubowiczek, pani Urszula Szpila.

Mity greckie od dawien dawna były inspiracją dla artystów, którzy wykorzystywali je do wyrażania własnych poglądów na świat i życie ludzkie.

Czytaj więcej...Na ostatnim spotkaniu, w dniu 6 grudnia członkinie DKK rozmawiały o książce Pawła Cwynara „Krzycz do woli”.  Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Wielowątkowa akcja powieści koncentruje się wokół poszukiwań ośmioletniej Oli Florczak omyłkowo uprowadzonej przez nieznanego sprawcę.

Każdy z głównych wątków odsłania obraz ciemnej strony naszej polskiej rzeczywistości. Wraz z rozwojem akcji obserwujemy negatywny wpływ zniknięcia dziecka na jego rodzinę.