• baner-2.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Czas pandemii pozbawił nas comiesięcznych spotkań DKK. Po tak długiej przerwie w końcu udało nam się zaprosić klubowiczki na bardzo miłe spotkanie. Zachowując obostrzenia sanitarne odbyło się ono na tarasie biblioteki. Tym razem zostały omówione dwie książki: ,,Dom orchidei” – Lucindy Riley oraz ,,Tam, gdzie bzy sięgają nieba”. Tematyka II wojny światowej, arystokracji angielskiej i nieszczęśliwa miłość ukształtowały moje wyobrażenie i oczekiwanie  wobec powieści Lucindy Riley „Dom orchidei”. Julia słabo pamięta ostatnie siedem miesięcy, które spędziła samotnie w starej chacie, pogrążając się w bólu i rozpaczy po utracie ukochanego syna i męża.

Czytaj więcej...17 września po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się pierwsze spotkanie DKK. Czy ludzie starzy mają prawo do szczęścia? Na to pytanie Kent Haruf szuka odpowiedzi w powieści ,,Nasze dusze nocą”, a swoimi przemyśleniami dzieli się jedna z klubowiczek. Addie i Louis – leciwi bohaterowie utworu – czują się bardzo samotni, dlatego z inicjatywy kobiety postanawiają spędzać ze sobą noce. Nie chodzi im o seks, ale o wspólne przetrwanie tej najgorszej pory doby. Prowadzą długie rozmowy o przeszłości, o swoich marzeniach, obawach i strachu przed śmiercią.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Kolejne a zarazem pierwsze w tym roku spotkanie DKK za nami! Tematem do dyskusji okazała się książka Natalii Sońskiej Uwierz w miłość Calineczko. Natalia Sońska jest autorką wielu powieści obyczajowych, w tym kilku w świątecznej atmosferze, inspirowanych baśniami. Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez p. Urszulę Szpila.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Na ostatnim już w tym roku spotkaniu DKK panie dyskutowały o dramacie ojca, który toczył najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Zapraszamy do przeczytania recenzji napisanej przez jedną z klubowiczek. Konrad – polski emigrant, filozof z warszawskiej uczelni o artystycznej duszy poznaje Izabelle, Francuzkę, absolwentkę marketingu paryskiej Sorbony.

Czytaj więcej...