Na ostatnim spotkaniu, w dniu 12 września 2024 roku członkinie DKK rozmawiały o książce Małgorzaty Winkler- Pogoda "Tamtego lata w Bułgarii". "Tamtego lata w Bułgarii" to powieść, która przenosi czytelników w malownicze scenerie Bułgarii, gdzie rozgrywają się historie ludzkie. Książka ukazuje nie tylko piękno bułgarskiej przyrody, ale także skomplikowane relacje międzyludzkie i marzenia bohaterów.
Na ostatnim spotkaniu, w dniu 20 czerwca członkinie DKK rozmawiały o książce Zofii Mąkosy „Makowa spódnica”. Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Akcja toczy się od 1647 do 1658 roku w Karge, wsi na pograniczu z Brandenburgią i Śląskiem rządzi Baltazar von Lest będący kuzynem właściciela ziemskiego Unruga marzącego o wybudowaniu w tym miejscu nowoczesnego miasta Unruhstadt.
Na ostatnim spotkaniu, w dniu 23 maja 2024r. członkinie DKK rozmawiały o książce Hanna Faryna- Paszkiewicz „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”. Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Jan Kobuszewski- aktor teatralny i filmowy, komik, lektor i reżyser jest bohaterem książki pt. „Kobusz Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny”.
W dniu 18 kwietnia działające terenie powiatu leżajskiego Dyskusyjne Kluby Książki miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Sarzynie z Wojciechem Chmielarzem, który napisał 16 książek w tym kryminały („Zwykła przyzwoitość”, „Za granicą”) i powieści obyczajowe („Prosta sprawa”, „Dług publiczny”).
Na początku spotkania zadano pisarzowi pytanie jak zaczęło się pisanie powieści?
W dniu 21 marca odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano na temat książki po tytułem „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak. Leila jest, a właściwie była prostytutką. Została brutalnie zamordowana, a jej ciało wrzucone do kontenera na śmieci. Choć jest ono martwe to mózg wciąż pracuje i przez dziesięć minut i trzydzieści osiem sekund przynosi jej wspomnienia.
Dnia 15 lutego br. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano na temat książki Susan Stokes – Chapman pt. „Pandora”.
Opinią na jej temat podzieliła się z czytelnikami jedna z klubowiczek, pani Urszula Szpila.
Mity greckie od dawien dawna były inspiracją dla artystów, którzy wykorzystywali je do wyrażania własnych poglądów na świat i życie ludzkie.
Na ostatnim spotkaniu, w dniu 6 grudnia członkinie DKK rozmawiały o książce Pawła Cwynara „Krzycz do woli”. Opinią na jej temat podzieliła się z nami jedna z klubowiczek. Wielowątkowa akcja powieści koncentruje się wokół poszukiwań ośmioletniej Oli Florczak omyłkowo uprowadzonej przez nieznanego sprawcę.
Każdy z głównych wątków odsłania obraz ciemnej strony naszej polskiej rzeczywistości. Wraz z rozwojem akcji obserwujemy negatywny wpływ zniknięcia dziecka na jego rodzinę.