• baner-5.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_pazdziernik_2016_dkk_pazdziernik_2016-2.jpgSpotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 20 października inspirowane było książką Reginy Brett ,,Bóg nigdy nie mruga”. Zapraszamy do przeczytania recenzji jednej z klubowiczek.

„Bóg nigdy nie mruga” to zbiór krótkich felietonów Reginy Brett, amerykańskiej dziennikarki. Autorka, laureatka wielu nagród, dwukrotnie nominowana do Pulitzera została doceniona i pokochana przede wszystkim przez miliony czytelników na całym świecie.

Książka liczy pięćdziesiąt lekcji, których tematami są m.in. : miłość, Bóg, wiara, starość, choroba, ból, śmierć, szczęście, praca, nauka, rodzina…

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_pazdziernik_2016_dkk_pazdziernik_2016-1.jpgZawierają one historie, rady, przemyślenia kobiety doświadczonej molestowaniem, wczesnym i samotnym macierzyństwem, alkoholizmem oraz chorobą nowotworową, a przede wszystkim zmaganiem z własnymi słabościami.

Regina Brett swoje zapiski kieruje do każdego, kto podjął, tak jak ona, walkę z życiem i o życie. Pisarka wie, z racji swych doświadczeń, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są tak trudne, jak nam się wydawało.

Radzi: „…przyjmij odpowiedzialność za własne szczęście, ponieważ jedyną osobą, która potrafi Cię uszczęśliwić jesteś ty sam. Skup swoje siły na tym, żeby stworzyć dla siebie życie, o jakim marzysz, zamiast czekać, aż ktoś poda ci je na talerzu (…). A wszystko zaczyna się od decyzji, żeby być szczęśliwy (…). Sam odpowiadasz za własne szczęście ”.
Brett wierzy w człowieka, w dobro, które jest w każdym i które sprawia, że to, co wydaje się niemożliwe, staje się możliwe.

W tej książce można znaleźć inspirujące cytaty, np.: „Co człowiek myśli w swoim sercu - tym jest” lub „Bóg kocha nas dlatego że jest Bogiem. Nie za to, kim jesteśmy”, modlitwy, np. modlitwa do św. Franciszka z Asyżu, listy do zrobienia, np. pięćdziesiąt sposobów na uczczenie pięćdziesiątych urodzin, propozycje filmów do obejrzenia, np. ,,To wspaniałe życie”, „Skazani na Shawshank” i książek wartych przeczytania: „Historia pewnego ojca”, „Życie świadome celu”.

Spośród pięćdziesięciu lekcji wybrałam cztery, które mnie zaciekawiły:

  • „Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na nienawiść” (lekcja 3)
  • „Każdą tak zwaną katastrofę kwituj słowami: ”Czy za pięć lat to będzie miało jakieś znaczenie?” (lekcja 26)
  • „To nie twoja sprawa, co myślą o tobie inni” (lekcja 29)
  • „Życie nie jest przewiązane kokardką, ale i tak jest wspaniałym prezentem” (lekcja 50)

„Bóg nigdy nie mruga” jest także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak nauczyć się żyć. Ten zbiór ma coś takiego, że każdy czytelnik sięgnie ponownie po tę książkę, by odkryć nowe znaczenia i odnaleźć samego siebie.

Polecam tę pełną delikatnego humoru i pogody ducha debiutancką pozycję Reginy Brett pt. „ Bóg nigdy nie mruga”, a także dwie kolejne z tej serii: „Jesteś cudem” i „Bóg zawsze znajdzie ci pracę”.

Książki te mogą być doskonałym prezentem pod choinkę dla tych, na których nam zależy, niezależnie od wieku.