b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_kk_zaproszenie.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w spotkaniach nowo powstającego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK). Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek 19 marca 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni GBP.

Każdorazowo tematem spotkania jest inna książka. Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera, a nierzadko również kawa i coś słodkiego. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_magia_przeznaczenia.jpgW marcu omówiona zostanie "Magia przeznaczenia" Barbary Rybałtowskiej. O książce: Rewolucja rosyjska, przedwojenna Francja, współczesna Polska i Paryż ostatnich dziesięcioleci - w takiej scenerii toczy się historia pewnej rodziny, niezwykłych kobiet, które stają przez wyzwaniami losu. Rodzinna historia, która zatacza krąg, a wszystkim kieruje najbardziej nieprzewidywalny reżyser - przeznaczenie.

Celem nadrzędnym Klubu jest kreowanie mody na czytanie oraz integracja środowiska lokalnego skupionego wokół biblioteki. Dyskusyjny Klub Książki to również dostęp do najświeższych i najciekawszych pozycji. DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze będą spotykać się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej pozycji literackiej.

DKK realizowane są ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje czytelnictwo.