• baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_lipiec_zaproszenie_lipiec.jpg23 lipca 2015 roku tj. w najbliższy czwartek o godz. 17 Dyskusyjny Klub Książki zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie. Tematem będzie książka Miry Jacob „Tango lunatyków”.

 

 

 

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_dyskusyjny_klub_lipiec_tango_lunatykow.jpgTango lunatyków jest chwytającym za serce, niepokornym debiutem literackim, opisującym desperackie siłowanie się pewnej rodziny z przyszłością i przeszłością. Autorka zabiera nas w podróż w czasie do lat 70. w Indiach, lat 80. w stanie Nowy Meksyk i lat 90. w Seattle.
Kiedy neurochirurg Thomas Eapen postanowi nagle przerwać wizytę w rodzinnym domu w Indiach w 1979 roku, spowoduje lawinę zdarzeń, które już zawsze będą prześladować jego samego, jego żonę Kamalę, nad wyraz dojrzałego syna Akhila i spostrzegawczą córkę Aminę. Dwadzieścia lat później w upalnym Nowym Meksyku Thomas zacznie nagle odbywać dziwne rozmowy ze zmarłymi krewnymi. Jego dorosła córka, przeżywająca właśnie zawodowy kryzys, będzie musiała zgłębić wielowarstwową rodzinną zagadkę. Docieranie do prawdy staje się rozdrapywaniem ran. Uparte milczenie Thomasa, wiara Kamali w ,,nowe narodzenie", starcia z personelem szpitala, który zdaje się coś ukrywać... Amina znajdzie się w sercu tajemnicy, w której każdy nieopatrzny krok grozi katastrofą, a z życiowego impasu może ją wyrwać jedynie zmierzenie się z bolesną rodzinną przeszłością.

Jeszcze raz wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych - w każdej chwili można do nas dołączyć bez jakichkolwiek formalności.