• baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Monika Gregorczuk, „Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?”, Edgard 2015.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-2.jpgJak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji? Na wiele wyzwań można się przygotować!

Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku.

Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.
Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia!

W poradniku znajdziesz:

  • przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole
  • kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować
  • szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

Józef Tischner, ,,Oby wszyscy tak milczeli o Bogu!”, Znak 2015.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-1.jpgRozmowy ks. Józefa Tischnera z jego uczennicą Anna Karoń-Ostrowską ukazały się już po śmierci wybitnego filozofa. Opublikowane pierwotnie w tomie Spotkanie (2003), obecnie trafiają do czytelników w poszerzonej wersji.

Stąd nowy tytuł: akcent w książce pada bowiem na to, jak Tischner w swojej działalności potrafił połączyć erudycję filozoficzną z doświadczeniem drugiego człowieka i horyzontem wiary.

 

 

Sylwia Zientek, ,, Kolonia Marusia”, W.A.B. 2016.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-3.jpgWołyńskie krwawe lato, które odcisnęło tragiczne piętno na trzech pokoleniach kobiet Halina dorastała w Kolonii Marusi, niewielkiej wiosce na polskim Wołyniu, w ziemi, której piękno i spokój opiewał w swoich wierszach Czechowicz. Potomkini polskiej szlachty, córka bogacza i miejscowej piękności – miała wszystko, o czym można marzyć. Sielankę przerywa wybuch wojny. A gdy Ukraińcy zaczynają mordować Polaków, świat małej Haliny wywraca się do góry nogami. I choć jej samej i jej rodzinie udaje się uciec, przeczucie nadchodzącej katastrofy już zawsze będzie jej towarzyszyć, odciskając na jej życiu piętno, które kobieta jak swoiste dziedzictwo przekaże córce.

Zientek tworzy poruszające, przenikliwe i niezwykle realistyczne studium traumy tak wielkiej i niewyobrażalnej, że oddziaływuje na kolejne pokolenia. To także wspaniały, niekiedy bolesny i wzruszający obraz relacji matki i córki, które są dla siebie jednocześnie największym rozczarowaniem i najważniejszym punktem odniesienia. To również piękna opowieść o szczęściu, które w każdej chwili może zostać nam odebrane.

Kristin Hannah, ,,Słowik”, Świat Książki 2016.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-4.jpgDwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.

Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…

Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

Katarzyna Michalak, ,,Leśna Polana”, Znak 2016.

Trzy przyjaciółki, jeden stary dom pośrodku lasu. I tajemnica…

Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.

Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.

Roman Pisarski, ,,Rzekła rzepa rzepakowi. Gramatyka i ortografia na wesoło”, Greg 2016.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-6.jpgPrzedstawiamy wesoły wierszowany podręcznik gramatyczny znanego autora Romana Pisarskiego, w którym w postaci dowcipnych i zaskakujących wierszy przedstawione zostały zawiłości gramatyki i ortografii polskiej.

Każdy wiersz to zabawna historyjka, poświęcona konkretnej regule czy zagadnieniu. Książka bawi, uczy i zaciekawia, rozwijając zainteresowanie językiem polskim. Pełna jest kolorowych ilustracji, ściśle współgrających z tekstami utworów. Zapraszamy do lektury!

 

 

Sela Roman, ,,Wielka księga przygód. Kraina lodu”, Egmont 2016.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-5.jpgWielka księga przygód. Kraina Lodu to trzy opowiadania o perypetiach Anny i Elsy oraz ich przyjaciół. Czeka cię trudna wspinaczka po ośnieżonych szczytach górskich i starcie z mroźną magią.

Amatorów mrocznych tajemnic i poszukiwaczy ukrytych korytarzy zapraszamy do zamku w Arendelle! Tylko uważajcie… tam straszy! Ta przygoda trzyma w napięciu aż do ostatniej strony! Na koniec szczypta humoru w wydaniu Olafa i Svena. Ten uroczy tandem z wielkim zapałem zajmie się handlem lodem… Co z tego wyniknie?

 

 

Émilie Beaumont, ,,Liza bawi się w szkołę”

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2017_styczen_nowosci_styczen_2017-7.jpgPoprowadź lekcję razem z małą Lizą. Czy wszystkie jej lalki dobrze się uczą? Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Lizy.

Ty także możesz bawić się z Lizą w szkołę przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki. Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W kolejnych tytułach małe czytelniczki poznają sympatyczną Ninę, Zosię i Lilę a także ich przyjaciół.