Krystyna Bałakier, "Dojrzała elegancja. Modna i piękna w każdym wieku", Helion 2017.
Atrakcyjny wygląd nie ma wieku!
Każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie, zjawiskowo, olśniewająco. Wiedzą o tym tysiące pań, które codziennie dbają o siebie i swój wizerunek, niezależnie od wieku. Niestety, wiele z nas po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia przestaje skupiać uwagę na swoim wyglądzie. A przecież pięćdziesiątkę przekroczyły już takie piękności jak Salma Hayek, Julianne Moore czy Sharon Stone. I co? Wszystkie wyglądają bajecznie, ponieważ umieją o siebie zadbać, a dojrzałość jest ich ogromnym atutem!
Jeśli czujesz się gotowa na nowy start, masz ochotę zmienić styl albo odrobinę go doszlifować, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niej, jakie ubrania najbardziej pasują do Twojej sylwetki i jak dopasować kolory czy wzory do Twojego typu urody. Przeczytasz o tym, jak dobierać okulary i znajdować odpowiednie dodatki. Autorka podsunie Ci także kilka uniwersalnych wskazówek dotyczących sposobu ubierania się i zachęci Cię do eksperymentowania. Jeśli jesteś dojrzałą kobietą i wydaje Ci się, że nie wypada Ci już pięknie wyglądać, po lekturze tej książki na pewno zdobędziesz się na odrobinę modowego szaleństwa. Czytaj, korzystaj, odkrywaj siebie — elegancką i piękną — na nowo!
Odkryj piękno w sobie samej!
Cameron Hughes, Tracey Hughes, ,"Programowanie robotów. Sterowanie pracą robotów autonomicznych", Helion 2017.
W tej książce przedstawiono wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia samodzielnej pracy z programowaniem różnych robotów: od tych całkiem prostych aż do zaawansowanych, wielofunkcyjnych urządzeń. Wyjaśniono metody programowania telerobotów, robotów autonomicznych, a także strategie programowania robotów hybrydowych. Przedstawiono zasady programowania ruchów robota za pomocą silników i obsługi różnego rodzaju czujników. Zawarto również opis technik programowania algorytmów podejmowania decyzji przez robota, wyjaśniono też kwestie przekładania instrukcji (poleceń) z języka ludzi na język zrozumiały dla robota.
Najważniejsze zagadnienia omówione w książce:
- programowanie czujników i silników robota,
- wydawanie robotowi instrukcji
- wizualny plan scenariusza pracy robota
- zaprogramowanie robota tak, aby radził sobie w niespodziewanych sytuacjach
- warunki środowiskowe, autonomia i kwestie bezpieczeństwa pracy robota,
- różne techniki pracy z mikrokontrolerami LEGO Mindstorms EV3, Arduino i innymi
JP Delaney, "Lokatorka", Otwarte 2017.
Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.
Doskonały thriller psychologiczny, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Katarzyna Kołczewska, "Odzyskać utracone", Prószyński i S-ka 2017.
Białystok 1950 rok. Miranda, córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego, wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej Syberii. Przez cały ten czas marzyła o domu, rodzinie, dawnym życiu. Tylko że tego dawnego życia już nie ma; nie ma tamtego domu ani tamtej rodziny i przyjaciół, a przedwojenny Białystok przestał istnieć. Ukochany ojciec dziewczyny nie żyje i nikt z bliskich nie chce o nim rozmawiać, jakby wszyscy nagle zapomnieli, że w ogóle był. Każdy jest zajęty własnymi sprawami i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
Doskonale daje sobie z tym radę matka Mirandy. Maria prowadzi podejrzane interesy, handluje czym się da, potrafi wszystko załatwić i na wszystkim zarobić. Dziewczyna nie może jej darować sprzeniewierzenia się dawnym, przedwojennym zasadom, uważa ją za winną całego zła, jakie dotknęło ich rodzinę. W dodatku Maria całkowicie usunęła z pamięci zmarłego męża, nawet wróciła do panieńskiego nazwiska.
Między matką a córką narasta coraz większe napięcie… Czy obu tak ciężko doświadczonym przez los kobietom uda się wyjaśnić fałsz i nieporozumienia nagromadzone przez ten trudny czas?
Inspirowana wspomnieniami rodziny autorki i opowieściami mieszkańców Białegostoku historia o trudnych latach wojny i niełatwych czasach powojennych, o dramatycznych decyzjach, konieczności dokonywania wyborów, walce o przetrwanie i tragicznych skutkach podejmowanych działań.
"Moje pomysły na dekoracje, modę, urodę, przekąski", Zielona Sowa 2017.
Wspaniały poradnik dla każdej dziewczynki interesującej się modą i urodą!
Wskazówki dotyczące projektowania ubrań, mnóstwo oryginalnych pomysłów na nietuzinkowe ozdoby, kosmetyki naturalne i smaczne przekąski.
Wszystkie inspiracje zebrane w jednym miejscu!
Nie ma obawy o sposób wykonania. Przy każdym projekcie znajdują się instrukcje „krok po kroku” oraz zdjęcia obrazujące kolejne etapy powstawania.
Lin Hallberg, ,"Czwartki z Sigge", Mamania 2017.
Elina bardzo się stęskniła za jazdą na ukochanym koniu. Na szczęście Sigge jest już zdrowy i wrócił do szkółki jeździeckiej „PSIKUS”. Przed Eliną i jej koleżankami mnóstwo nauki i wyzwań: trzeba udekorować stajnię przed Gwiazdką i przygotować paradę na Dzień Świętej Łucji.
Elina ogromnie się denerwuje przed swoim pierwszym w życiu pokazem. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.
Alice Pantermüller, "Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Szpanerskie hobby", Jaguar 2016.
Seria w stylu niezapomnianych Dzienników cwaniaczka. Przezabawne zapiski dziesięcioletniej Zuzy, której zdarzają się niezwykłe przygody. Znakomite połączenie narracji z komiksem.
Nazywam się Zuza, mam dziesięć lat i jestem właściwie całkiem przeciętna. W każdym razem bardziej niż moi bracia i rodzice. I dlatego w ogóle nie rozumiem, czemu akurat mnie ciągle zdarzają się takie dziwne rzeczy! Na przykład, nie wiadomo dlaczego na tablicy pojawiają się, same z siebie, dziwaczne zdania, a moja ulubiona potrawa smakuje brukselką! Fuj!