• baner-4.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Adam Jarczyński, "Z klasą, na luzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad", Znak 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-8.jpg"Każde dziecko dobrze wie, co wypada, a co nie".
A potem zaczynają się schody.
No bo kto da sobie rękę uciąć, że wie, jak zaprosić pokłóconą parę znajomych na swoje urodziny?
Co powiedzieć, wysiadając z windy?
Jak grzecznie uwolnić się od towarzystwa gadatliwego współpasażera?
I wreszcie: jak cieszyć się opinią osoby dobrze wychowanej, a jednocześnie nie utknąć w pancerzu staromodnych, napuszonych gestów?

Adam Jarczyński, ekspert od dobrych manier – ale też sąsiad, klient, współpracownik, turysta i ojciec – odpowiada na te pytania (oraz na wiele innych) w przystępny, klarowny i jednocześnie zabawny sposób. Przytaczając masę anegdot z codziennego życia, tłumaczy, jak zachować się z klasą w każdej sytuacji... i nie dać się przy tym zwariować.

Raisa Ruder, Susan Campos, "Sekrety urody babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji", Znak 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-1.jpgBo sekret nieprzemijającego piękna leży w naturze!
Czy naprawdę musimy się uczyć dbania o urodę od Francuzek, Hindusek czy Koreanek?
Czas na słowiański elementarz pielęgnacji!

Rosjanki i Ukrainki słyną z urody na całym świecie, ale też potrafią ją pielęgnować. Najwyższy czas wrócić więc do korzeni, posłuchać rad babuszki i przekonać się, że kilka prostych, niedrogich i sprawdzonych metod pielęgnacji ¬idealnie dopasowanych do naszego typu urody pozwoli nam osiągnąć efekty, o jakich zawsze marzyłyśmy.

Raisa Ruder ujawnia genialne w swojej prostocie receptury babuszki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zdradza sposoby na piękną cerę, wyraziste usta czy lśniące włosy, oparte na niedrogich, naturalnych produktach spożywczych, takich jak jajka, mleko, miód, drożdże czy truskawki.
Raz na zawsze pozbądź się więc kompleksów i preparatów pełnych chemii. Skorzystaj z sekretów babuszki, naucz się sama przygotowywać naturalne kosmetyki i zachwycaj urodą.

Jadwiga Skibińska-Podbielska, "W krainie dębów i krwi", Zysk i S-ka 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-5.jpgPorywająca saga rodzinna.

Powieść ,,W krainie dębów i krwi” z epickim rozmachem przywołuje obraz życia Polaków na Wołyniu w pierwszej połowie XX wieku. Jest on barwny, pełen sarmackiego temperamentu i głębokiego autentyzmu. Dramatyczne wydarzenia tych lat ukazane są przez pryzmat losów rodziny Korzeniowskich. Opowieść zaczyna się przed pierwszą wojną światową, przed Bożym Narodzeniem 1913 roku. W tym czasie rodzi się pierwszy syn Adama i Róży Korzeniowskich…

Wołyń jest wówczas wielonarodowościowy, Polacy utrzymują dobre kontakty z Ukraińcami, Żydami, Niemcami. To zarazem czas przełomowych wydarzeń. Czytelnikowi dana jest okazja współuczestniczenia wraz z bohaterami powieści w tworzeniu się legionów Piłsudskiego, w Bitwie Warszawskiej, a następnie w drugiej wojnie światowej. I w roku 1943 – wyjątkowo tragicznym dla Wołynia…

Nicholas Sparks, "We dwoje", Albatros 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-4.jpg32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Vivian. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

 

Kathrin Lange, "40 godzin", Media Rodzina 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-6.jpgGdy w stolicy Niemiec trwają obchody dorocznych Ekumenicznych Dni Kościoła, policja otrzymuje anonimowy telefon i filmik, na którym ktoś torturuje mężczyznę. Funkcjonariusze mają czterdzieści godzin na znalezienie ofiary. Jeśli nie zdążą, nie tylko mężczyzna zginie, ale cały Berlin stanie w ogniu.
Rozpoczyna się wyścig z czasem i pogoń za zamachowcem. Emocjonujący thriller, w którym godziny zamieniają się w sekundy, a realizm opisanych zdarzeń wywołuje ciarki.

 

 

Lene Kaaberbøl, "Zaklinaczka. Próba ognia", Debit 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-3.jpgClara sądziła, że jest całkiem zwyczajną nastolatką. Może trochę za bardzo zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota, ujawnia się jej wyjątkowy dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, Zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć.

 

 


Iwona Czarkowska, "Smok Maciuś i wielki remont", Dragon 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-7.jpgSeria książek o Smoku Maciusiu, który uczy się zasad panujących w społeczeństwie, poznaje różne strony życia i odkrywa sekrety własnej rodziny. Każdy odcinek to inna przygoda, którą przeżywa nasz bohater. W czwartym odcinku mebluje i maluje z tatą swój nowy pokój co okazuje się nie tak proste jak Maciuś to sobie wyobrażał, ale wszystko kończy się dobrze.

Pierwsza w Polsce książka dla dzieci z aplikacją, która przeniesie najmłodszych w ekscytujący i pełen przygód świat smoka Maciusia. Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować stronę książki. Każda rozkładówkę rozszerzono o wirtualny obraz. Dziecko może cieszyć się ożywioną postacią Maciusia, pograć lub odsłuchać nagranie czytane przez aktora.


Gina Mayer, "Tajemnica za tajemnicą", Skrzat 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2017_listopad_nowosci_listopad_2017-2.jpgOdkąd pojawiła się ciocia Abigail, Violet każdą wolną chwilę spędza w jej kwiaciarni. Z zamiłowaniem uczy się pielęgnować złotożółte narcyzy i jasnoniebieskie hiacynty, a gdy nikt nie patrzy... zapoznaje się z Magiczną księgą kwiatów. Dziewczynka wie, że to zakazany przedmiot, ale tylko dzięki niemu może pomóc pianistce Fiorelli i nauczycielowi Bachelorowi. Jak wielkie zamieszanie wprowadzi moc zaczarowanych roślin? Na straży jakiej tajemnicy stoją kot Lord Nelson i papuga Lady Madonna ?

I dlaczego przeszłość cioci jest taka zagadkowa?

Dajcie się zaprosić do magicznej kwiaciarni! Może okaże się, że i Wasz bukiet nie jest całkiem zwyczajny!