• baner-7.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Jojo Moyes "Moje serce w dwóch światach", Między Słowami 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-3.jpgJosh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła?

Nowy Jork, miasto drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto, które spełnia marzenia. Lou przyjeżdża tam, by nauczyć się nowych rzeczy. Wie, jak wiele kilometrów dzieli ją od Londynu, w którym mieszka Sam, jej nowy chłopak. Wie, że świeży związek może nie przetrwać próby odległości.

Właśnie wtedy poznaje Josha. Jasne staje się, że każda decyzja, którą podejmie w kwestii swojej przyszłości, całkowicie zmieni jej życie.

Czy warto żyć dawnym uczuciem, czy może lepiej bez oglądania za siebie otworzyć się na kogoś zupełnie innego?

Elisabeth Noreback "Powiedz, że jesteś moja", Zysk i S-ka 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-7.jpgGdyby twoja roczna córka zaginęła, czy rozpoznałabyś ją dwadzieścia lat później? Powiedz, że jesteś moja dotyka dwóch najbardziej przerażających koszmarów: utraty dziecka i utraty zmysłów.

Córka Stelli wiele lat temu zaginęła na plaży podczas wakacyjnej wycieczki. Po intensywnych poszukiwaniach policyjne śledztwo zostało umorzone. Według oficjalnej wersji dziewczynka została porwana przez prąd morski. Uznano ją za zmarłą.

Stella zamknęła ten rozdział. Dziś jest psychoterapeutką, ma męża Henrika i syna Mila.

Kiedy w jej klinice zjawia się młoda kobieta, Stella doznaje ostrego ataku paniki. Jest przekonana, że kobieta to jej córka Alice.

Magdalena Zimniak "Gra poza prawem", Prozami 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-2.jpgDorota ma dwadzieścia lat. Nigdy nie opuściła domu, nie ma dostępu do telefonu ani Internetu. Ola jest młodą bibliotekarką, wychowanką domu dziecka. Zmaga się z toksyczną przeszłością i kompleksami. Kiedy ich drogi się krzyżują, dochodzi do zbrodni. Czy bohaterki będą musiały zapłacić najwyższą cenę za wspólną grę, którą rozpoczynają?

Pochłaniająca opowieść o trudnej miłości matki i córki, o ludzkich tęsknotach i ograniczeniach. I o tym, że każdy jest zdolny do zbrodni.

 

 

Katarzyna Puzyńska "Policjanci. Ulica", Prószyński i S-ka 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-5.jpgPrawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy!

Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie.

Katarzyna Puzyńska - psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie, w rozmowach z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, wydziału ruchu drogowego i oddziałów prewencji Policji. Postawni mężczyźni w mundurach. Sprawne kobiety. Na pasach broń, pałka, gaz i paralizator. Zapach krwi, błysk lecącej petardy, chłód ostrza noża w ręku domowego kata, huk wystrzału służbowej broni. Przeczytaj! Poznaj prawdę!

Anna Radwańska "Terapia pedagogiczna. Scenariusze zajęć. Poradnik dla terapeuty i nauczyciela", Difin 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-9.jpgKsiążka napisana została z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce. Można w niej znaleźć programy rewalidacji, które pomogą w codziennych obowiązkach oraz scenariusze zajęć z opracowanymi kartami pracy gotowymi do wykorzystania podczas terapii z podziałem na zaburzone funkcje: - wzrokową, - słuchowo-językową, - koordynację wzrokowo-ruchową oraz dla uczniów z innymi zaburzeniami m. in. zespół Aspergera, zespół Downa, afazja, autyzm, upośledzenie w stopniu lekkim, z niedosłuchem.

W poradniku zamieszczone są wzory opinii wydawanej dla rodziców, zespołu orzekającego oraz wzór karty zajęć rewalidacyjnych oraz korekcyjno-kompensacyjnych.

Jelley Craig "Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania", Egmont Polska 2017.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-1.jpgOlbrzymi i różnorodny świat Minecrafta może niekiedy onieśmielać ogromem możliwości… w tym perspektywą wcielenia w życie śmiałych planów budowy! "Podręcznik kreatywnego budowania" dostarcza więc całej wiedzy niezbędnej do wznoszenia budowli o jakich nigdy wcześniej czytelnikowi się nie śniło! Rady i wskazówki specjalistów z Mojanga będą pomocne dla każdego, kto gra w Minecrafta.

 

 

Justyna Balcewicz "Szkoła Dyrektora Dreamera", Skrzat 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-8.jpgPoniedziałkowy ranek nie wróży nic dobrego. Nierówna walka z geometrią, do znudzenia deszczowy Londyn i rodzice dążący do perfekcji, podczas gdy Liz nie potrafi ogarnąć nawet burzy włosów – a co dopiero sztuki rysowania koła.

Ale nagle wszystko się zmienia. Czternastolatka trafia na malowniczą wyspę, do szkoły stworzonej przez pewnego marzyciela. Odkryje tu, że nie warto ulegać uprzedzeniom, bo prawdziwa przyjaźń (a może i coś więcej...?) zwykle pojawia się niespodziewanie. Przekona się też, że każda słabostka kryje w sobie siłę, a nauka może być wielką przygodą.

Życie jest pełne niespodzianek. Nie wierzysz? Zapytaj Liz, a najlepiej wyrusz z nią w podróż!


Weronika Dorożko "Kim będę, gdy dorosnę Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym się zajmuje", Greg 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-4.jpgDzieci zwykle żywo interesują się tym, jaką pracę wykonują ich rodzice, dziadkowie i inni znani im dorośli. Czasem łatwo wyjaśnić, na czym ta praca polega, ale są też zawody, które nie tak łatwo wytłumaczyć. Przedstawiamy książeczkę, która w formie łatwych do zrozumienia, krótkich wierszyków wyjaśnia, czym zajmują się przedstawiciele ponad 170 zawodów - od bardzo tradycyjnych do nowoczesnych i nietypowych.

Każdemu wierszykowi towarzyszy zdjęcie lub ilustracja. Maluchy dowiedzą się z tej książeczki wielu ciekawych rzeczy, poszerzą swoją wiedzę o świecie, a może też znajdą inspirację do tego, kim same zostaną w przyszłości?

 

Giles Andreae "Żyrafy nie umieją tańczyć", Amber 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-2.jpgGerard marzy, by zatańczyć tak jak inne zwierzęta w konkursie TANIEC DŻUNGLI.

Ale przecież każdy wie, że żyrafy nie umieją tańczyć . . . a może jednak umieją?

Tę cudownie zabawną i wzruszającą opowieść o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami pokochały dzieci i rodzice na całym świecie.

 


Magda Bielicka "Wakacje Telepatka i Melepetka", Jedność 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_listopad_nowosci_listopad_2018-6.jpgTelepatek i Melepetek, na co dzień raczej domatorzy, ceniący sobie ser, szynkę i spokój mysiej norki w domu Gertrudy Lofritz, niespodziewanie znajdą się w dalekiej podróży. A wszystko przez wiecznie puste brzuszki, które zaprowadzą ich wprost do walizki gospodyni…

Ta się nagle zamknie i zabierze myszy najpierw do Hiszpanii, a później w rejs po oceanie. Wielki błękit, złote plaże ciepłych wysp – od tego wszystkiego może zakręcić się w małych łepkach. Gryzonie z dystansem będą podchodzić do nowych przyjaciół. Jednak ani jaszczurki, ani wiewiórki nie wzbudzą w nich takiej grozy jak pewna mała pasażerka statku…

Zawarte w książce opisy flory i fauny działają na wyobraźnię równie sugestywnie co przepiękne ilustracje. Wakacje Telepatka i Melepetka to nie tylko wspaniała przygoda, ale też fantastyczna lekcja przyrody.