• baner-4.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
Smaller Default Larger

Izabella Wentz "Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie", Otwarte 2017.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-1.jpgHashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna – zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. I jak dotąd jest nieuleczalna.

Gdy w 2009 roku u farmaceutki Izabelli Wentz zdiagnozowano chorobę Hashimoto, kobieta postanowiła zmierzyć się z nią na własnych warunkach. Wykorzystując swoje doświadczenie i medyczną wiedzę mamy lekarki, opracowała kurację, dzięki której… może żyć normalnie! Teraz chce pomóc także innym.

Każdy rozdział tej książki to kolejny etap terapii. Autorka łączy w niej medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Podpowiada, jak współpracować z lekarzami, stomatologami i farmaceutami dla uzyskania najlepszych efektów. Daje wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia, by choroba nie miała szans.

Patrick Theillier "Cuda Lourdes. Uzdrowienie przez Maryję", Esprit 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-2.jpgW 1858 roku w pewnej wiosce u podnóża Pirenejów mała dziewczynka, Bernadeta, opowiedziała o swoim spotkaniu z Matką Bożą. Od tamtej pory życie ludzi zmieniało się: kobieta cierpiąca na paraliż ręki została uzdrowiona, ofiarowane Maryi martwe dziecko odzyskało życie…

To pierwsze z tysięcy cudów, które dokonały się w Lourdes.

Co jeszcze wydarzyło się za przyczyną Matki Bożej? Jakie są owoce Bożego działania? Przeczytaj nieznane dotąd świadectwa opisane przez byłego dyrektora Centrum Medycznego przy Sanktuarium w Lourdes.


Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska, "Instrukcja obsługi kobiety, Zwierciadło 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-3.jpgJak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe?

Po sukcesie książki Instrukcja obsługi faceta nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej o „bardziej skomplikowanej” połowie ludzkości – kobiecie.

Kolejny przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, to także praktyczny podręcznik, jak wychodzić z trudnych konfliktowych sytuacji.

Z książki Instrukcja obsługi kobiety nie tylko mężczyźni dowiedzą się więcej o kobietach. Same kobiety będą mogły poznać lepiej same siebie.

Sylwia Trojanowska "Sekrety i kłamstwa", Czwarta Strona 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-6.jpgMagdalena po latach wraca do rodzinnego domu, żeby pogodzić się z najważniejszą osobą jej dzieciństwa – charyzmatycznym i apodyktycznym dziadkiem. Ludwikowi zależy na tym, by ukochana wnuczka z nim zamieszkała, lecz ona stawia warunek – chce w końcu poznać jego skrzętnie skrywaną przeszłość. W opowieściach Ludwika losy rodziny splotą się z burzliwą historią Szczecina z czasów drugiej wojny światowej. Jaką tajemnicę chronił przed światem?

Magdalena, wędrując po śladach z przeszłości, odwiedza miejsca znane z młodości i na nowo buduje relacje z dawnymi sąsiadami. Czy w rodzinnym mieście czeka na nią również miłość?

Sylwia Trojanowska odkrywa tajemnice, o których nikt już nie pamięta. „Sekrety i kłamstwa” to mieszanka emocji, uśmiechu i wzruszeń zapisanych w pożółkłym rodzinnym albumie.

Marek Lorenc "Mieszko piłkarz nad piłkarze", Skrzat 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-7.jpgMieszko od zawsze marzył o byciu piłkarzem. Dzień, w którym dołączył do drużyny Czarnych Pum, należał do najważniejszych w życiu naszego sześciolatka. Jednak czy to wystarczy? Czy Mieszko dotrzyma kroku starszym kolegom? Jak zakończy się pierwszy turniej? Czy nowa przyjaźń przetrzyma pierwszą selekcję? Jeśli ciekaw jesteś, czytelniku, odpowiedzi, zajrzyj szybko do naszej książeczki...

"Mieszko, piłkarz nad piłkarze" to nie tylko pełna przygód i nagłych zwrotów historia, ale i lektura obowiązkowa każdego małego sportowca! Ile waży prawdziwa futbolówka? Czy z wapna na boisku jest jakiś pożytek? Po co komu biedronki i gały? I dlaczego trener zabrania kopać się w czoło?

 

Chris Higgins "Kłopoty za rogiem", Wilga 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-4.jpgOśmiolatki Bella i Magda poznają się, gdy Bella wprowadza się

z rodzicami i młodszym bratem do nowego domu. To duży, ale i stary dom na wsi, w którym jest mnóstwo ciekawych, ale i strasznych zarazem zakamarków. Bella nie jest zbyt zadowolona z nowego lokum do czasu, kiedy okazuje się, że jej sąsiadką jest Magda.

Razem dziewczynki rozpoczynają wspólne przygody, które składają się na piękną opowieść o przyjaźni, lojalności i sile wyobraźni.

 

Anna Włodarkiewicz "Wiosna Toli", Zielona Sowa 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2018_grudzien_nowosci_grudzien_2018-5.jpgPoznajcie Tolę. Ma 4 lata i jest bardzo ciekawa świata. Interesuje ją dosłownie wszystko. Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Wspólnie z Tolą możecie przeżyć letnie burze, obserwować rośliny i zwierzątka żyjące w ogrodzie, szukać muszli na nadmorskich plażach i pojechać na fascynującą wycieczkę rowerową.

Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.