• baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Patrycja Dołowy, ,,Wrócę, gdy będziesz spała”, Wydawnictwo Czarne 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-4.jpgFanni podała cyjanek swojemu synowi Jurkowi. Mama Biety, dziewczynki urodzonej w warszawskim getcie, uśpiła ją luminalem, umieściła w drewnianej skrzynce i w ten sposób przemyciła na aryjską stronę. Do skrzynki włożyła jeszcze srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem i datą urodzin. Inna matka w czasie likwidacji łódzkiego getta zażyła cyjanek, a córkę wyrzuciła za okno – miała tylko jedną porcję trucizny.

Dziewczynka przeżyła, bo spódniczką zahaczyła o latarnię. Hanę trzy razy ratowała służąca rodziców, Zosia. Potem, gdy dobrze sytuowani krewni chcieli wziąć Hanę do siebie, nie potrafiła porzucić polskiej matki.

Patrycja Dołowy wydobywa – bo kopanie w takich wspomnieniach to ciężka praca – historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami, przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi, i dzieci, często już na zawsze rozdartych pomiędzy dwiema tożsamościami, dwiema rodzinami, między poczuciem winy, wdzięcznością i żalem.

Sarah A. Denzil, ,,Morderczyni”, Wydawnictwo Filia 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-3.jpgDziecko zabiło dziecko.

Tak orzekł sąd.

Ale kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw?

Siedem lat temu sześcioletnia Maisie zostaje zamordowana. Odpowiedzialność za jej śmierć spada na czternastoletnią Isabel. Dziewczynka nic nie pamięta, ale na ubraniu i dłoniach ma krew Maisie. Sąd skazuje ją za morderstwo.

Leah zaczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Poznaje Isabel i spędza z nią dużo czasu. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że ktoś inny jest winien śmierci dziewczynki sprzed siedmiu lat. Jeśli tak, to kto to zrobił?  I czy da się zwrócić młodej dziewczynie skradzione dzieciństwo i zdjąć z niej piętno morderczyni?

Jak daleko się posuniesz, kiedy myślisz, że morderca jest niewinny? Nowy thriller autorki bestsellerowego „Milczącego dziecka”

Lucinda Riley, ,,Siedem sióstr ”, Wydawnictwo Albatros 2017.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-1.jpgPorywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo.

„Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.

Weronika Nawara, ,,W czepku urodzone”, Wydawnictwo Otwarte 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-5.jpgPielęgniarki. Kończą trudne studia, dostają niskie pensje. Frustruje je, gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy – przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną, bo pacjenci potrafią dawać w kość. A jednak kochają to, co robią.

Czerpią z pracy ogromną satysfakcję i chcą opiekować się chorymi. Pielęgniarstwo to coś więcej niż zawód. Przejdź się z nimi po szpitalnym korytarzu, a dowiesz się, jak naprawdę wygląda ich życie.

„To były długie godziny rozmów z pracownikami różnych oddziałów i szpitali z wielu miast i placówek. Rozumiejąc ich przeżycia, analizując przemyślenia i wspominając własne doświadczenia, jeszcze głośniej mogę powtórzyć jedno z moich ulubionych pytań: Jestem pielęgniarką, a jaka jest twoja supermoc?”

Praca zbiorowa, ,,Wiewiórka czuje radość”, Wydawnictwo Zielona Sowa 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-6.jpgPoznaj Wiewiórkę, która przypomina sobie wszystko, co sprawia jej… RADOŚĆ.

Pewnego dnia Wiewióreczka budzi się przeziębiona. Na poprawę humoru mama proponuje jej, żeby narysowała rzeczy i osoby, które wywołują w niej uczucie radości. Wiewióreczka przypomina więc sobie różne sytuacje, które sprawiły, że poczuła się szczęśliwa.

„Emocje” to seria książek dla najmłodszych dzieci, przybliżająca skomplikowany świat uczuć i emocji, które maluchy dopiero uczą się nazywać i wyrażać.

Czytając prostą historię o zwierzętach, rodzice wyjaśniają dziecku, jak objawia się dane czucie i w jakich okolicznościach może się pojawić.

Praca zbiorowa, ,,Wesoła małpka”, Wydawnictwo Wilga 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-8.jpgSeria książek przedstawiających wesołe i krótkie opowieści o przygodach zwierząt – domowych i egzotycznych. Książki bawiąc dzieci przekazując im wiedzę, jakie odgłosy wydają np. sowa oraz słoń.

Dzięki wzbudzającym sympatię ilustracjom i atrakcyjnemu dodatkowi w postaci ruchomych oczek z łatwością utrzymują uwagę małego dziecka.

 

 Patrycja Filak , ,,Lama Lenka przy stole”, Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-7.jpgKsiążka pokazuje, jak budować u dziecka dobre nawyki żywieniowe i jak zachęcić je do jedzenia bez wmuszania czy namawiania. To również wskazówka dla dzieci i rodziców, jak pozytywnie się komunikować, aby uniknąć niepotrzebnych spięć przy stole.

Przygody Lamy Lenki i jej przyjaciół zachęcają do wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia ich w przyjaznej atmosferze.

 

 ,,Auta. Moja kolekcja bajek”,Wydawnictwo Egmont Polska 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_maj_nowosci_maj_2019-2.jpgKolekcja bajek to zbiór wspaniałych opowieści o Twoich ulubionych bohaterach! Poznaj świat Aut i przeżyj emocjonujące przygody.

Czeka Cię znakomita zabawa.