• baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
Smaller Default Larger

Paweł F. Nowakowski, Maria Magdalena”, Wydawnictwo Znak 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-6.jpgApostołka Apostołów czy femme fatale Nowego Testamentu?

Kim była Maria Magdalena? Kobietą wykonującą najstarszy zawód świata, najgorliwszą uczennicą Chrystusa równą apostołom czy może – jak twierdził Dan Brown w „Kodzie Leonarda da Vinci” – żoną Jezusa i matką Jego dzieci?

 

Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza kobietę pochodzącą z rybackiej osady na północy Izraela? Co sprawiło, że stała się bohaterką obrazów wielu mistrzów malarstwa, dzieł literatów, filmów i piosenek? Dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?

Ta książka to spotkanie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a przez to intrygujących postaci z Pisma Świętego.

Remigiusz Mróz, „ Nieodgadniona”, Wydawnictwo Filia 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-4.jpgRok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą. Jest przekonana, że udało jej się zostawić wszystko za sobą – także konsekwencje tego, co zrobiła, by ratować siebie i dziecko. Do czasu. Pewnego dnia jej syn nie wraca do domu po wizycie u kolegi, a jedyny ślad prowadzi do Opola.

Zrozpaczona matka zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie oznaczało to ponowne spotkanie z człowiekiem, którego życie zniszczyła.

Damian Werner tymczasem wprowadza się do nowego mieszkania, wciąż starając się zapomnieć o wszystkim, co spotkało go rok temu. Przeglądając jednak rzeczy zostawione przez poprzedniego właściciela, trafia na starą kasetę VHS, która rzuca nowe światło na jego przeszłość…

Doug Moe, „Tata kontra dziecko. Przewodnik po meandrach rodzicielstwa”, Wydawnictwo Buchmann 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-9.jpgNa rynku można znaleźć wiele poradników dla kobiet spodziewających się pierwszego dziecka. A co z ojcami, którzy coraz częściej na równi z kobietami opiekują się potomstwem?

Doug Moe, pisarz i aktor komediowy, postanowił stworzyć zabawny poradnik dla młodych ojców, w którym z przymrużeniem oka przedstawia instrukcję obsługi dziecka od noworodka po dorastającego nastolatka. Autor umiejętnie przekazuje cenne rady, okraszone niezwykłym poczuciem humoru.

Dzięki tej książce młodzi tatusiowie, początkowo przerażeni perspektywą ojcostwa, zrozumieją, jak wspaniała czeka ich przygoda i jak wiele daje satysfakcji.rej zebrała wiersze kilkunastu znakomitych polskich poetów.…

Małgorzata Wójtowicz-Szefler, „Dzieci przedwcześnie urodzone”, Wydawnictwo Difin 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-8.jpgKsiążka stanowi przewodnik we wspomaganiu rozwoju dziecka urodzonego przedwcześnie – od momentu przyjścia na świat do rozpoczęcia nauki w szkole. Poruszane w niej tematy dotyczą zagadnień, o których mówi się zbyt rzadko po opuszczeniu przez wcześniaka szpitala.

Książka może być przydatna dla opiekunów małego dziecka, rodziców, osób pracujących w ośrodkach pomocy rodzinie, poradniach specjalistycznych, żłobkach, przedszkolach czy szkołach.

 

Praca zbiorowa, „Mia i biały lew. Nierozłączni przyjaciele.”, Wydawnictwo Media Rodzina2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-5.jpgDziesięcioletnia Mia właśnie przeprowadziła się z Anglii do RPA. Nienawidzi nowej szkoły i nowego życia na afrykańskiej farmie jej rodziców. Jednak w dzień Bożego Narodzenia coś się zmienia – w domu Mii pojawia się białe lwiątko Charlie.

Dziewczyna z początku się nim nie interesuje, ale z czasem między Mią a małym lwem powstaje coraz silniejsza więź. Jednak Charlie rośnie i powoli zmienia się z puchatej kulki w wielkiego drapieżnika. Czy ich niewiarygodna przyjaźń przetrwa?

Czy Mia zdoła ochronić Charliego przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mia i biały lew to wzruszająca historia o przyjaźni, odwadze i dojrzewaniu, zilustrowana pięknymi fotosami afrykańskiej przyrody.

Barbara Gawryluk, „Morus. Pies ratownik wody.”, Wydawnictwo Zielona Sowa 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-3.jpgPoznajcie Morusa – wielkiego, czarnego i radosnego psa, który pracuje w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Morus jest nowofundlandem, więc świetnie czuje się w wodzie. Jego łapy mają między palcami błony, które ułatwiają mu pływanie. Żeby mieć siłę i być w dobrej formie, nasz bohater wraz ze swoją opiekunką, Panią Justyną, musi trenować przez cały rok, również wtedy, kiedy plaże są puste.

Codziennie rano biegają brzegiem morza, Morus jest też przyzwyczajony do pływania na skuterze wodnym i łodzi ratunkowej. Podczas roku szkolnego razem ze swoją przewodniczką odwiedza dzieci w szkołach i przedszkolach. Pani Justyna opowiada, jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Olivia Tuffin, „Deresz z Parkowej Stajni. Nowy początek.”, Wydawnictwo Zielona Sowa 2019.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-7.jpgPoznajcie Alicję i jej pięknego konia Deresza. To niezwykłe zwierzę pełne energii, które czasami ciężko okiełznać. Dziewczynka martwi się, że z tego powodu nigdy nie będzie mogła na nim jeździć na zawodach. Pewnego dnia poznaje beztroskiego chłopca Filipa, który jest nieustraszonym jeźdźcem, i wie, jak poradzić sobie z niesfornym koniem. Chłopiec niestety jest też obrażalski i Alicja nie jest pewna, czy będzie mogła się z nim zaprzyjaźnić.

Czy Alicja i Deresz stworzą doskonałą parę? Czy skorzystają z pomocy Filipa? Jedno jest pewne – przed nimi długa droga, zanim marzenia Alicji o profesjonalnym jeździectwie staną się faktem.

Tomasz Siwiec, „Z krainy cienia. Opowiadania niesamowite.”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-1.jpgCień człowieka w oknie opuszczonego domu – czy to duch, czy tylko gra świateł? Bartek czuje, że musi to sprawdzić... Wszyscy mówią, że kobieta z rudery pod lasem jest wiedźmą – a jeśli to nieprawda? Piotrek zaczyna mieć wątpliwości... Kamienny rycerz ma chronić kraj przed wielkim niebezpieczeństwem, ale może zechce też obronić pluszowego misia? Krzyś ma nadzieję, że tak...

Trzy opowiadania i trzy różne spotkania z postaciami z krainy cienia. Innymi, obcymi, tajemniczymi. Czy zawsze groźnymi? Zajrzyj do ich świata, inaczej się nie przekonasz...

 

Jill Murphy, „Fatalna czarownica. Pechowe zaklęcie.”, Wydawnictwo RM 2018.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_nowosci_2019_czerwiec_nowosci_czerwic_2019-2.jpgMildred Hubble, to zwykła dziewczyna, której marzenie się spełniło – została uczennicą w Akademii Czarów Panny Cackle. Niestety Mildred należy do osób, które bez przerwy pakują się w kłopoty. W tym roku Mildred jest naprawdę zdeterminowana, żeby poprawić swoją reputację najgorszej czarownicy, jaka kiedykolwiek przekroczyła próg Akademii Panny Cackle.

Niestety i tym razem i nie udało jej się uniknąć kłopotów – zostaje zamieniona w żabę przez swoją największą rywalkę – Ethel Hallow. Co więcej, w tej postaci trafia do kieszeni surowej panny Hardbroom.

Fatalna czarownica to powieść, która pokochały miliony młodych czytelników i widzów na całym świecie. Teraz z przygodami Midred mogą zapoznać się również ci z polskich fanów, którzy znali je dotąd tylko z Netflixa.

Niech żyje Jill Murphy! Dziewczynki pokochają przygody Mildred Hubble i jej przezabawnego kociaka!