• baner-7.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

Paulina Wiśniewska, ,,Gwiazdka pełna marzeń”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-12.jpgZosia to młoda dziennikarka, która pracuje w redakcji lokalnego pisma dla kobiet. Jej rubryka skupia się na publikacji tekstów nadesłanych przez czytelników. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, napływa coraz więcej listów, a większość z nich skrywa między wierszami utracone marzenia.

Jadwiga marzy o spędzeniu Świąt z rodziną, z którą jest zwaśniona od kilku lat.

Michał wzdryga się na sam dźwięk kolędy, bowiem ten okres w roku przypomina mu o błędach przeszłości, których do dziś sobie nie wybaczył.
Ula marzy, by znaleźć rodziców, którzy będą ją kochać. Mieszka w domu dziecka i szuka kogoś, kto mógłby się nią zaopiekować.

Witkacy pragnie przed śmiercią spełnić pragnienie swojej zmarłej żony, która marzyła o małym domku w Tatrach.

Zosia z kolei marzy o miłości, która przetrwa nawet największe przeciwności losu.
Pośród zapachu igliwia, korzennych pierników, blasku świec i bieli śniegu, kryją się ludzkie marzenia, a ich spełnienie wynagradza wszelki trud. Zapraszamy na Święta pełne marzeń.

Renata Kosin, ,,Dzwonki, gwiazdki i słomki”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-13.jpgBiałe Boże Narodzenie na podlaskiej wsi, gdzie nadal pielęgnowane są dawne obyczaje, tradycja i staropolska gościnność.
Święta Bożego Narodzenia na wsi to jedno z największych marzeń Matyldy, dwudziestokilkuletniej, warszawskiej singielki. Aby je zrealizować, podstępem wprasza się na nie do rodzinnego domu Halszki – koleżanki z pracy, pochodzącej z podlaskiej prowincji.

Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że wymarzona wieś pod wieloma względami odstaje od wyidealizowanych wyobrażeń typowego mieszczucha, zaczerpniętych głównie z książek i filmów. Mimo to Matylda nie poddaje się i za wszelką cenę stara się dopasować zastaną rzeczywistość do swojej wizji, co prowadzi do wielu nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń. Dziewczyna wywraca do góry nogami nie tylko życie goszczących ją gospodarzy, w tym starszego brata koleżanki – zadeklarowanego kawalera, ale też przy okazji własne.

Agnieszka Olejnik, ,,Zupełnie inny cud”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-11.jpgOpowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły. Przecież każdy ma własne skrzydła.

Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta.
Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce,

Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie.
Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc? I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem?

Ewa Formella, ,,Dziewczynka z ciasteczkami”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-10.jpgWzruszająca powieść o sile miłości z wojenną historią w tle.
Stare gdańskie kamieniczki otulone pięknymi legendami i… ona.

Kilkuletnia dziewczynka, potrafiąca godzinami słuchać wojennych wspomnień z dzieciństwa babci-sąsiadki, która jest w stanie rozbawić nawet najsmutniejszego sąsiada. A przy okazji sprawić, że święta mogą być magiczne dla każdego, a miłość może rozpalić nawet najzimniejsze serca.

 

 

Katarzyna Michalak, ,,Panna z Bajki”, Znak 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-6.jpg„Panna z Bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki!

Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się zapomnieć o wydarzeniach sprzed dwóch lat. Tam też niczym huragan odwiedzają ją dwie ukochane przyjaciółki. Magda jest asystentką znanego reżysera i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. No, może jest jedna… wyznanie szefowi, że od lat się w nim kocha. Lena natomiast potrafi uwieść każdego mężczyznę i zawiązać niejedną intrygę, ale nikomu się nie przyzna, że w głębi serca marzy o prawdziwej miłości.

Gdy przyjaciółki wpadają na genialny plan ziszczenia marzeń Hani o realizacji scenariusza filmowego, nie wiedzą jeszcze, że zapoczątkują lawinę miłosnych wydarzeń. Będzie wesoło! I romantycznie! Dopóki przeszłość nie zapuka do drzwi dziewczyny…
Nic nie jest ważniejsze od szczęścia tych, których się kocha.

Maria Metlicka, ,,Teściowa”, Harde 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-2.jpgLena jest wciąż młoda i pełna energii i ma zostać teściową. A nie za bardzo podoba się jej wybranka serca syna. W bestsellerowej powieści rosyjskiej autorki Marii Metlickiej, na podstawie której powstał bijący rekordy popularności serial komediowy, to teściowa jest fajna, a synowa zgryźliwa. Czyli wszystko na odwrót. Wzięta z życia historia, która bawi do łez autorstwa rosyjskiej Katarzyny Grocholi.

 

 

 

Gabriela Gargaś, ,,Matka roku”, Skarpa Warszawska 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-5.jpgTatiana ma trzydzieści dziewięć lat. No dobra, prawie czterdzieści, do czego niechętnie się przyznaje. Stara się być najlepszą matką i żoną, ale wiadomo… chcieć, a móc to jednak wielka różnica.

Życie – jak to życie – czasami potrafi spuścić łomot i najbardziej cierpliwą osobę wyprowadzić z równowagi. A Tatiana czasem tę cierpliwość traci. Na szczęście ma przyjaciółkę, która zawsze jej wysłucha.
I kiedy kobieta wiedzie swoje spokojne życie i myśli, że nic już jej nie spotka, wtedy na jej drodze pojawia się Iwo – szkolna miłość – który nawija jej na uszy tonę makaronu, a że ona lubi jeść makaron, jest łasa na jego czułe słówka.

Zabawna opowieść o tym, że nie zawsze trzeba być idealnym.

Max Czornyj, ,,Bestia z Buchenwaldu”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-3.jpgWYDARZENIA W TEJ KSIĄŻCE SĄ OPARTE NA FAKTACH. PRAWDA BYWA BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD NAJWYMYŚLNIEJSZEJ FIKCJI. CZŁOWIEK JEST ZDOLNY DO WSZYSTKIEGO.

Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu w wyjątkowo bestialski sposób znęcała się nad więźniami, była jedną z najbardziej odrażających sadystek w historii. W willi Kochów odnaleziono wyroby z ludzkiej skóry.

CO SPRAWIŁO, ŻE UROCZA DZIEWCZYNA STAŁA SIĘ WYRAFINOWANĄ SADYSTKĄ? ZASKAKUJĄCE, JAK ŁATWO CZŁOWIEK ADAPTUJE SIĘ DO ZMIAN.

 

Nicole Trope, ,,Gdzie jesteś, synku?”, Filia 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-7.jpgWczoraj całowałaś go na dobranoc.

A dziś twojego małego synka już nie ma.

Co wydarzyło się tamtego dnia?

Gdzie on jest? Gdzie jest moje ukochane dziecko?

Proszę, niech będzie bezpieczny.

– Twój syn zaginął – mówią, a życie, które znałam, skończyło się.
– Dokąd mógł pójść? – pyta policja.
– Gdzie może być? – pyta z błaganiem w głosie moja córka.

Serce łomocze mi w piersi, gdy w mojej głowie pojawiają się obrazy. Domek, który wynajmujemy każdej jesieni. Podniesione głosy. Łzy. Rozpadające się małżeństwo. I najgorsze z tego wszystkiego – mój mąż, mówiący naszemu synowi, Theo, żeby uciekał.
Po tym w mojej głowie pojawia się czarna dziura.

Nie tak to miało wyglądać. To miał być cudowny rodzinny czas, z planszówkami, spacerami po górach i naleśnikami na śniadanie.
Zamiast tego zaginął mój synek.

– Szukają go – powiedziała pielęgniarka. – Ale deszcz wszystko spowalnia.

Policja uważa, że Theo wie, co się stało, że wie, dlaczego nasza rodzina się rozpadła. Ale ja nie mam pojęcia, gdzie jest. Nie wiem, czy jest bezpieczny. I to przeraża mnie najbardziej…
Chwytająca za serce, zapierająca dech książka, która pokazuje, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami i jak sekrety mogą zniszczyć rodzinę.

Chiara Piroddi, ,,Jak poradzić sobie ze złością?”, JUPI JO! 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-8.jpgSeria: Z poradnika smyka

Jak poradzić sobie ze złością? to kartonowa książeczka przedstawiająca zabawne i kreatywne sposoby, w jakie dziecko może radzić sobie z wybuchami swojej złości.

 

 

 

Marta Krzemińska, ,,Jak zwierzęta rozmawiają”, Wilga 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-1.jpg„Co i jak?” to seria książek popularnonaukowych, pełnych ciekawostek i informacji, które nurtują każdego przedszkolaka.

W tomie „Jak zwierzęta rozmawiają?” czytelnicy znajdą odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące świata zwierząt. Czy mają swój własny język? Co znaczą ich gesty? Jak okazują emocje?

Wiedza została przekazana w formie prostego do zrozumienia tekstu, a kolorowe ilustracje ułatwią przyswajanie informacji i ich zapamiętywanie.

W serii znalazły się również tytuły: Dlaczego rośliny rosną?, Dlaczego słońce świeci? oraz Dlaczego deszcz pada?

Baw się i dotknij. Pojazdy. Książeczka sensoryczna, Aksjomat 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-9.jpgPiękne ilustracje, zabawne wierszyki i silikonowe fragmenty ilustracji to doskonały pomysł na książeczkę dla malucha. Książeczka sensoryczna – sposób na stymulowanie zmysłów dziecka!

 

 

 

Magdalena Witkiewicz, ,,Banda z Burej”, Skarpa Warszawska 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2021_grudzien_nowosci_grudzien_2021-4.jpgNajnowsza odsłona Bandy z Burej – serii, którą pokochali zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i ich rodzice!

Gdy do miasteczka zawitało lato, wszyscy spodziewają się nastania spokoju. Ale czy faktycznie tak będzie?

Jurek wraz z przyjaciółmi z bandy rozpoczyna letnie półkolonie w lokalnej restauracji. Gdy stosy pysznych naleśników piętrzą się na talerzach a smakowite zapachy rozchodzą się po kuchni, rezolutna grupka dzieci zaczyna odkrywać tajemnice restauracji. Kim właściwie jest nowa właścicielka „Gwiazdy Morza”, która niespodziewanie pojawiła się w miasteczku?

Do tego wszystkiego Jurek i jego przyjaciele muszą przygotować latem zadanie domowe i dowiedzieć się czegoś więcej o swoich bliskich oraz o rodzinnych relacjach. Jakie tajemnice skrywają przodkowie? I czy warto rozpamiętywać przeszłość by dokopać się do swoich korzeni?

Banda z Burej znów rozpocznie śledztwo na własną rękę. Bo czym byłaby przyjaźń bez odrobiny szaleństwa?
Magdalena Witkiewicz kolejny raz udowadnia, że rozumie współczesne dzieci jak mało kto.