• baner-5.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
Smaller Default Larger

Ks. Piotr Pawlukiewicz, ,,Włącz światło! Nie daj się ciemności”, Znak 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-9.jpgJasność czy ciemność – Ty wybierasz. Chyba każdy z nas miał kiedyś taką chwilę zwątpienia, w której wydawało mu się, że gorzej już być nie może. Taką, w której wszystko widział w czarnych barwach. Taką, w której czekał, aż to wszystko się skończy. Czy jednak po niej, w tym tunelu zwątpienia nie rozbłysło światło? A może dopiero przyjdzie na to pora?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił tak, że jego słowa rozjaśniały mroki duszy. Zawsze trafiał w sedno problemu i tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi się borykamy. Nie bał się poruszać trudnych tematów i zawsze wskazywał na Tego, który jest Światłem. Teraz, w nigdy wcześniej nie publikowanych konferencjach, mówi o oczekiwaniu i walce z ciemnością, która za wszelką cenę próbuje zwyciężyć w naszym życiu jasność.

To, czy jej się uda zależy tylko od tego, czy jej na to pozwolimy.

Eve Rodsky, ,,Fair Play w rodzinie. Jak podzielić obowiązki domowe, by lepiej zorganizować czas i mieć bliższe relacje”, Laurum 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-8.jpgTo, co jest równe, nie zawsze jest sprawiedliwe. To, co jest sprawiedliwe, nie zawsze jest równe. Odkryj nowatorski sposób podziału obowiązków domowych, by zyskać więcej czasu i uważniejsze relacje.

Odnosisz wrażenie, że jesteś rodzicem od wszystkiego? Dbasz o to, by dzieci odrobiły pracę domową, lodówka nie świeciła pustkami, rachunki były zapłacone na czas – i wiele więcej.

Czujesz, że to nie fair? Masz rację. Dlatego czas to zmienić. Nowy sposób organizacji życia w rodzinie

Eve Rodsky przeprowadziła wywiady z ponad pięciuset osobami, by zrozumieć, na czym polega oraz jak ciężka jest praca w domu i w jaki sposób można wykonywać ją sprawniej i skuteczniej. Na ich podstawie stworzyła niniejszą książkę-grę, którą rozgrywać mogą wszyscy domownicy. Fair play w rodzinie to oszczędzający czas i nerwy system, który oferuje parom zupełnie nowe sposoby podziału obowiązków w domu, zgodne z filozofią rodzicielstwa bliskości.

Przy pomocy prostych zasad oraz kart z obowiązkami domowymi zdecydujecie, co jest faktycznie ważne dla twojej rodziny i kto powinien się zająć poszczególnymi zadaniami, począwszy od prania, poprzez pomoc w lekcjach, na obiedzie skończywszy.

Natalia de Barbaro, ,,Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Agora 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-3.jpgKsiążka znanej psycholożki i felietonistki magazynu „Wysokie obcasy”.

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia?

Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.

Magdalena Majcher, ,,Obca kobieta”, W.A.B. 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-6.jpgWeronika ma pewien mroczny sekret, który zdeterminował całe jej życie. Pod maską spokojnej bibliotekarki ukrywa błędy i grzechy młodości. Nie planowała dzieci. Uważała, że nie nadaje się na matkę, ale los zdecydował za nią, stawiając na jej drodze Huberta i jego córkę Oliwię.

Dziesięć lat później Hubert odchodzi. Weronika z dnia na dzień staje się dla Oliwii tym, kim właściwie zawsze była – obcą kobietą. A może jednak nie? Może nie trzeba urodzić, żeby zostać matką?

 

Piotr Bojarski, ,,Coraz ciemniej w Wartheland”, Znak 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-5.jpgZŁO, KTÓREMU TRZEBA SIĘ PRZECIWSTAWIĆ LOS, KTÓREGO NIE MOŻNA UNIKNĄĆ

Gdy w 1939 roku Niemcy wcielają Poznań do Trzeciej Rzeszy, Wilhelmine Günther ze spokojem obserwuje wprowadzanie nowego ładu. Oczy otwiera jej dopiero narzeczony – Polak. Antoni wie, że nowy namiestnik Rzeszy Arthur Greiser zamierza rządzić Krajem Warty żelazną pięścią. Niepokorni schodzą do podziemia i postanawiają walczyć. Franciszek Witaszek, uznany lekarz, ponad przysięgą Hipokratesa postawi przysięgę żołnierską – od tego momentu będzie nie tylko ratować życia, ale także je odbierać.

Posen staje się świadkiem bezpardonowej walki o ludzkie życie, w której jedna strona chce je wydrzeć, a druga – ocalić. Kto zatriumfuje? Jak wydarzenia w życiu Wilhelmine pokierują jej wyborami? Jak wiedza medyczna pomoże Franciszkowi w walce z wrogiem? I po jakie metody sięgnie Greiser, by raz na zawsze przywrócić Wartheland „prawowitym właścicielom“? Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach ukazuje ludzi, którzy wykorzystali swoją tożsamość do walki z okupantem. Nie bali się porzucić swoich korzeni i przekonań, gdy los się o nich upomniał.

HISTORIA, W KTÓREJ FINAŁ TRUDNO UWIERZYĆ.

THiLO,  Sherlock Junior i bezgłowy goniec, Media Rodzina 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-1.jpgSherlock Junior i bezgłowy goniec to drugi tom nowej serii detektywistycznej dla dzieci – idealnej do nauki języka angielskiego!

Wciągająca historia, tajemnica, którą trzeba wyjaśnić, oraz słówka i zdania w języku angielskim wplecione w narrację. To zadanie niewątpliwie w sam raz dla młodych detektywów!

W drugim tomie Sherlock Junior i jego przyjaciel Walter zwany Watsonem sami znajdą się w gronie podejrzanych! Podczas wizyty w Muzeum Brytyjskim chłopcy odkrywają, że pewna bezcenna figura szachowa – goniec – ma utrąconą głowę! Kiedy zbiegają się zaalarmowani przez młodego detektywa strażnicy muzeum, figurka gońca… ginie w ogólnym zamieszaniu!

Czy umiejętność dedukcji i tym razem nie zawiedzie Sherlocka i Watsona? I najważniejsze pytanie: Will you help them? Pomożesz im?

Aniela Cholewińska-Szkolik, Zagubiona fotografia. Pozytywka Poli, Zielona Sowa 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-7.jpgPoznajcie Polę. Ta sympatyczna dziewczynka ma wiele pasji. Kocha nie tylko taniec, ale uwielbia też podróże, podczas których poznaje nowe osoby, ale przede wszystkim miejscową kulturę i egzotyczne zwierzęta, które często będą potrzebowały pomocy.

W każdym tomie dziewczynka odwiedza wyjątkowe miejsca na całym świecie. Podróże Poli będą najczęściej związane ze szkołą tańca dziewczynki. Czego jeszcze nie zabraknie w tej serii? Przygód!

 

Waldemar Cichoń, ,,Nie martw się, Cukierku”, Żwakowskie 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-2.jpgDruga część przygód Cukierka – najbardziej niezwykłego kota na świecie, znanego z książki „Cukierku, Ty łobuzie!”, która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym razem niezwykły czworonóg ma nie lada kłopoty – w domu pojawia się nowy członek rodziny, w ogródku dokazują wojownicze sroki, w garażu dochodzi do „katastrofy”, a tata Marcela zapomina o swoich obowiązkach właściciela kota z powodu ważnego meczu w telewizji.

Okazuje się również, że łatwiej wleźć na drzewo niż z niego zejść, wcale nie tak łatwo jest leniuchować, a ktoś, kogo brało się za włamywacza, okazuje się zupełnie kimś innym…

 

Agnese Baruzzi, Gabriele Clima, ,,Witaj wiewiórko” , Edgard 2020.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_marzec_nowosci_marzec_2022-4.jpgPrzyroda opowiada piękne historie, które wzruszają i zaskakują jak najprawdziwsze przygody. To opowieść o małej wiewiórce, która poznaje życie w głębi lasu. Uczy się od swoich rodziców, jak biegać, skakać, chować żołędzie, uciekać przed niebezpieczeństwami i troszczyć się o innych.

Pozwól maluchowi dotykać, obserwować i poznawać świat przez dziuple i okienka.
Zapewnij swojemu dziecku prawidłowy rozwój zmysłów, zwłaszcza wzroku i dotyku.

W serii również: Witaj, motylku!, Witaj, ptaszku!, Witaj, zajączku!, Witaj, żabko!