• baner-7.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
Smaller Default Larger

Goodman Whitney, ,,Toksyczna pozytywność”, Filia 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-8.jpg"Czasami coś może wydawać się trudne, bo po prostu jest TRUDNE. A nie dlatego, że jesteś słaby lub zbyt wrażliwy.

JAK ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK W ŚWIECIE OGARNIĘTYM OBSESJĄ BYCIA SZCZĘŚLIWYM. TOKSYCZNA POZYTYWNOŚĆ TO NIE LISTA CYTATÓW. TO MODA NA UŚMIECHY I POZYTYWNE MYŚLENIE ZA WSZELKĄ CENĘ, WBREW TEMU, CO CZUJEMY.

Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”? Chcesz po prostu być autentycznym? Ta książka jest dla Ciebie!

Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi. Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć.

A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębienia czy wypalenia?
W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność.

POZWÓL SOBIE DOŚWIADCZAĆ TEGO, CO CZYNI NAS LUDŹMI – DOBREGO I ZŁEGO.

Nicole Trope, ,,Zaginiony chłopiec”, Filia 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-3.jpgSześć lat temu ktoś go porwał. Dzisiaj twój mały chłopiec powrócił.Dociera do niej przeciągająca się po drugiej stronie słuchawki cisza. Serce zaczyna jej szybciej bić. – kogo znaleźli? – pyta, powoli, ostrożnie, z uwagą wypowiadając słowa. – znaleźli Daniela.

Megan czeka przed bramą szkoły na swojego sześcioletniego syna, Daniela. Gdy plac pustoszeje, zaczyna panikować. Nigdzie nie może go znaleźć. Jej syn zaginął.
Po latach nieprzespanych nocy i tęsknoty za synem, Megan w końcu odbiera telefon, o którym marzyła. Odnaleźli Daniela. Kiedy jednak wraca, coś jest nie tak…
Megan zaczyna podejrzewać, że chodzi o coś więcej. Obawia się, że jej syn skrywa sekret. Sekret, który może zniszczyć jej rodzinę…

Co myślisz o swoim powrocie do domu? Dlaczego na mnie nie spojrzysz? Proszę, powiedz mi, o czym myślisz.

John Glatt, ,,Rodzina z domu obok”, Filia 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-2.jpg14 stycznia 2018 roku siedemnastoletnia dziewczyna wyszła przez okno swojego domu w Perris w Kalifornii i drżącymi palcami wykręciła numer alarmowy 911. Trzęsącym się głosem powiedziała operatorce, że jej rodzeństwo w wieku od 2 do 29 lat od dawna maltretowane jest przez rodziców.

Zapytana o adres, zawahała się. „Nigdy nie wychodziłam z domu” powiedziała. Dla rodziny, sąsiadów i przyjaciół z internetu Louise i David Turpinowie byli obrazem prawdziwej domowej harmonii: ubierali trzynaścioro swoich dzieci w pasujące do siebie stroje i kupowali im drogie prezenty. Ale to, co odkryła policja w ich domu, przyćmiło najbardziej szokujące przypadki wykorzystywania dzieci.

 

Paweł Zalewski, ,,Encyklopedia kosmosu”, Wilga 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-1.jpgEncyklopedia kosmosu to kompendium wiedzy dla dzieci w wieku 9–12 lat. W przystępny sposób przedstawia najważniejsze informacje i ciekawostki o Układzie Słonecznym, wszechświecie, obserwacji i eksploracji kosmosu oraz jego przyszłym podboju, w tym projektach księżycowej bazy, podboju Marsa czy koncepcji podróży międzygwiezdnych.

Książka pobudza wyobraźnię i zachęca do dalszego zgłębiania tematu kosmosu i jego tajemnic.

 

 

Raoul Cauvin, Laudec, ,,Cedryk. Ciepło, cieplej… zimno!”, Egmont Polska 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-5.jpgOpowieść o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk zawsze znajdzie sposób, żeby coś zbroić. Czasem nawet niechcący. A że pragnie szybko dorosnąć, aby imponować dziewczynom (szczególnie jednej!) i kolegom, ciągle wpada w kłopoty.

Zdaje się, że skłonność do wygłupów odziedziczył po dziadku. Oto historie o staruszku, który lubi się śmiać ze wszystkiego, i o jego wnuku, który potrafi każdego rozbawić. Albo zdenerwować.

 

 

Teresa Radice, Stefano Turconi, ,,Toska z lasu - 1 - Panny, złodzieje, rycerze i minstrele”, Egmont Polska 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-6.jpgZuchwała buntowniczka Toska i jej brat, muzyk Rinaldo, są sierotami. Wraz z wiernym sokołem Argo mieszkają w kryjówce w sercu toskańskiego lasu. Toska, uzbrojona w procę, łuk i strzały, zawsze staje po stronie słabszych. Podczas wyprawy do zamku Castelguelfo rodzeństwo spotyka Lucillę, jedyną córkę tamtejszego księcia.

To spotkanie zapoczątkuje serię niezwykłych przygód i odmieni życie całej trójki! Autorami serii są znani wloscy scenarzyści i ilustratorzy Teresa Radice i Stefano Turconi, autorzy m.in. przygodowych serii Violette around the world i Forbidden Harbour.

 

 

,,Obracanka. Dzikie zwierzęta”, Wilga 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-4.jpgObracanki to wyjątkowe książeczki na najmłodszych, dzięki którym poznawanie świata będzie przyjemnością. W środku znajdują obrotowe elementy, które należy dopasować do odpowiednich wyrazów. Nauka i zabawa w jednym!

W książeczce Dzikie zwierzęta maluch pozna różne gatunku dzikich zwierząt. W środku znajdują się obrotowe elementy z wizerunkami uroczych zwierzaków, które trzeba odpowiednio dopasować do podanych nazw. Wspaniały sposób na naukę poprzez zabawę.

 

Praca zbiorowa, ,,Psiak łobuziak”, Wilga 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_sierpien_nowosci_sierpien_2022-7.jpgPsiak Felek uwielbia płatać figle. Pewnego razu trochę przy tym narozrabiał, na szczęście z pomocą przyszli jego przyjaciele. Psiak łobuziak ze wspaniałej serii książeczek dźwiękowych to ciepła, zabawna opowieść z uroczymi bohaterami i pozytywnym przesłaniem. Dzięki przyciskowi dźwiękowi lektura zmieni się w interaktywną zabawę.