• baner-7.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Iwona Kienzler „Windsorowie”, Lira 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-7.jpgLosy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że królowa Elżbieta II i jej krewni są postaciami z baśni.

Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej nowej książce odkrywa tajemnice najsłynniejszego królewskiego rodu współczesnego świata. Celebryci, nudziarze, skandaliści… poznaj brytyjską royal family!

 

Magdalena Majcher „Po tamtej stronie lustra”, Pascal 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-6.jpgNic nie zapowiadało tragedii. Agata i Rafał tworzyli udany związek, doczekali się narodzin upragnionego dziecka. Nagła śmierć ich ukochanej córeczki zmienia wszystko. Agata z dnia na dzień wpada w coraz większy obłęd, Rafał początkowo próbuje wspierać żonę, ale w końcu ucieka w pracę. Małżonkowie coraz bardziej się od siebie oddalają.

Czy istnieje dla nich ratunek? Czy rodzina po ogromnej tragedii nadal może być całością?

Po tamtej stronie lustra to wiwisekcja rozpadającego się małżeństwa i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy warto za wszelką cenę walczyć o związek? A może po prostu niektórych małżeństw nie da się uratować i najlepszym rozwiązaniem jest rozstanie, które będzie początkiem nowego życia?

Remigiusz Mróz „Langer”, Czwarta Strona 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-4.jpgPiotra Langera nie trzeba nikomu przedstawiać.

Nie trzeba go przedstawiać też Ninie Pokorze, którą poznaje na bankiecie swojej nowej fundacji. Kobieta piękna, dobrze ubrana, idealna by… stać się nową ofiarą. Jest w niej jednak coś takiego, co sprawia, że Langer zaczyna się otwierać…

I po raz pierwszy ktoś poznaje historię o tym, jak rodzi się zło…

 

 

Ewa Formella, „Pamięć dla Heleny”, Replika 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-3.jpgJest rok 1941. Niespełna szesnastoletnia Helena wraz z dwójką przyrodniego rodzeństwa zostaje zabrana z domu rodzinnego, rzekomo na badania. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej brutalna, ponieważ cała trójka trafia do ośrodka Lebensborn mieszczącego się na terenie zachodniej Polski. W ośrodku Helena zostaje pomocą kucharki, a jej młodsze rodzeństwo trafia do niemieckich rodzin.

Młoda dziewczyna szybko wpada w oko pewnemu wysokiemu rangą oficerowi, którego żona nie może mieć dzieci. Mężczyzna postanawia, że właśnie piękna blondwłosa Helena będzie matką jego dzieci. W ośrodku jest więcej kobiet zapłodnionych przez niemieckich oficerów, które rodzą dla dobra Rzeszy. Helena jednak odbiera to zupełnie inaczej, zwłaszcza gdy zakochuje się w młodym niemieckim kierowcy „jej” oficera. W obliczu klęski Niemiec i w obawie przed śmiercią grożącą ukochanej Viktor pomaga Helenie uciec z ośrodka. Niestety, pomimo wielu starań, po wojnie nie potrafi jej odnaleźć.

Co się stało z Heleną? Czy potrafiła ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości? A może demony przeszłości nigdy jej nie opuściły?

 

Sylwia Trojanowska, Malwina kozłowska, „Facetom wstęp wzbroniony”, Książnica 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-5.jpgOto trzy kobiety-żywioły: ogień, powietrze i woda, a ich wspólnym mianownikiem jest ziemia, po której twardo stąpają. Anka znajduje się w szczęśliwym (w jej mniemaniu) związku i spełnia się zawodowo w prokuraturze. Inga, redaktorka, po rozwodzie wraca ze Stanów do Polski i próbuje się odnaleźć w dżungli (wszelkich) relacji.

Baśka, atrakcyjna bizneswoman, bierze od życia tylko najlepsze kąski. Spotykają się na zajęciach jogi i zaprzyjaźniają. Na amen.

 

 

Korolkiewicz Elżbieta, „Miluścińscy w domu”, AWM 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-8.jpgUrocza książeczka dla maluszków o zwierzątkach na wsi. Dzięki niej dziecko dotknie zwierzą-tek, przekona się, jakie są mięciutkie, a także pozna ich nazwy – zarówno dorosłych, jak i mło-dych zwierząt. Książka zawiera ciekawostki dotyczące opieki zwierząt nad młodymi.

Najważniej-sze słowa zostały wyróżnione kolorami. Każdy maluszek z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w dotyku są jagniątko, kurczątko czy cielątko! 

 

 

Carolina Buzio, „Wracaj do domu króliczku”, WILGA 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-9.jpgZaprowadź zagubionego malucha do rodziców, przesuwając ruchomy żeton po wyciętym w książce śladzie.

Drogi do domu szukają tygrysek, króliczek, lisek, niedźwiadek, słoniątko i inne zwierzaki! Przesuwaj żetony, poznawaj nowe słowa i baw się w wyszukiwanie elementów na obrazku.

 

 

Moira Butterfield, Vivian Mineker, „Sekretne życie ptaków”, Jedność dla dzieci 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-1.jpgTa kolorowa jak pióra książka, poprzez barwny tekst i zachwycające ilustracje, odsłania przed nami sekretne życie ptaków. W oryginalny sposób przedstawia wiele przyrodniczych ciekawostek. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak zbudowane są ptaki, jak wyglądają ich pióra oraz gdzie i z czego konstruują swoje gniazda.

Przekonają się, czym się żywią i w jaki sposób śpiewają.

Będą wiedziały, jak zorganizowana jest ptasia społeczność, i bez trudu odróżnią ptaka kiwi od flaminga czy sowy. Uświadomią sobie, jak bardzo ciekawymi stworzeniami są ptaki, i co możemy zrobić, by łatwiej i bezpieczniej im się żyło…

 

Moira Butterfield, Vivian Mineker, „Sekretne życie pszczół”, Jedność dla dzieci 2023.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2023_wrzesien_nowosci_wrzesien_2023-2.jpgTa słodka jak miód książka, poprzez barwny tekst i zachwycające ilustracje, odsłania przed nami sekretne życie pszczół. W oryginalny sposób przedstawia wiele przyrodniczych ciekawostek.

Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak zbudowana jest pszczoła, jak wygląda wnętrze jej domu, czyli ula, w jaki sposób pszczoły budują plaster miodu i jak zachwycająco potrafią tańczyć, przekonają się, jak zorganizowana jest pszczela społeczność, i będą potrafiły odróżnić królową pszczół od pszczoły robotnicy.

Wreszcie, uświadomią sobie, jak bardzo ważne są pszczoły dla życia roślin i ludzi i będą wiedziały, co możemy zrobić, by wspomóc te pracowite owady w ich pracy...