• baner-5.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
Smaller Default Larger

Jamie Smart, „Królik kontra małpa”, Egmont Polska 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-1.jpgSympatyczny królik i jego przyjaciele – prosiaczek i wiewiórka – żyją spokojnie w lesie. Pewnego dnia w ich okolicy spada kapsuła kosmiczna z małpą w środku. Intruz jest przekonany, że odkrył nową planetę i od razu ogłasza się jej niepodzielnym władcą.

Śmiechu będzie co niemiara.

 

 

Hachi Ishie, „Cruella”, Egmont Polska 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-6.jpgManga rozwija wątki słynnego filmu o jednym z najlepiej ubranych disnejowskich czarnych charakterów – nikczemnej Cruelli De Mon! Nie zawsze była Cruellą. Obdarzona talentem i wyobraźnią Estella marzy o karierze projektantki mody, jednak cały świat jakby sprzysiągł się przeciwko niej.

Życie opierające się na złodziejskim fachu nie opływa w dostatki, ale Estella wierzy, że w Londynie lat 70., sercu świata mody, jej marzenia wreszcie się spełnią! Dowiedz się, jak wyglądało życie ambitnej projektantki oraz jej najlepszych przyjaciół i wspólników, Horacego i Jaspera, nim na scenie pojawiła się wyrachowana i nieznosząca sprzeciwu Cruella.

 

Michał Konarski, Hubert Ronek, „Targi Mińskie 1942r.” IPN 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-3.jpgW komiksie przedstawiono historię Janki Wydry i drogę, która ostatecznie zawiodła ją w szeregi II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych pod Monte Cassino.

Cofamy się do prapoczątków serii, czyli obrony Grodna i poznajemy działalność Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej „Wachlarz”.

 

 

Matt FrankChris Mowry, „Godzilla: władcy ziemi 1”, Amber 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-7.jpgNASZ ŚWIAT JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKI SAM! Gigantyczne potwory pojawiają się na całym świecie, zostawiając po sobie totalne zniszczenie. Ale kto - albo co - może stać za ich atakami? Major Steven Woods i jego siły zwalczające kaiju (CKR) ma za zadanie powstrzymać potwory, podczas gdy młoda Lucy Casprell i jej grupa naukowców, Obserwatorzy Kaiju, próbują odkryć prawdziwą przyczynę inwazji.

Kreatywny duet - Chris Mowry i Matt Frank- ożywiają Godzillę i jego wrogów jak nigdy dotąd; wiele potworów po raz pierwszy pojawia się w komiksie! Ten tom zawiera cztery pierwsze zeszyty serii i stanowi obowiązkową lekturę dla każdego fana Godzilli! Popularność Godzilli jest nieustająca. Hit filmowy z 2021 roku, Godzilla kontra Kong (36. film z Godzillą!) zarobił ponad 470 milionów USD!

Już w kwietniu 2024 wyczekiwana premiera kontynuacji - Godzilla i Kong: Nowe imperium.

Bruno Dequier „Louca 7. Wszystko idzie źle”, Egmont Polska 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-9.jpgSiódmy tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Louca przystępuje do kolejnych pojedynków z zawodnikami, których chce ściągnąć do nowo utworzonej drużyny Feniksów. Stara się z całych sił dorównać przeciwnikom w różnych dyscyplinach sportu, ale nawet z pomocą ducha

Nathana często nie może osiągnąć celu. Chwilami wręcz myśli, że wszystko idzie źle...

Musi też się starać o odzyskanie zaufania pięknej Julii, a w dodatku staje się celem profesjonalnego zabójcy! Jak Louca poradzi sobie z tyloma kłopotami naraz? Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego.

Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

Magdalena Ziminiak, „Czarcie lustro”, Skarpa Warszawska 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-4.jpgKażdy ma jakąś przeszłość… Zaginiona przed laty Marta wraca do domu w Warszawie. Mimo że ma już czternaście lat, czuje się jak małe dziecko, jest przerażona i zagubiona. Ledwie pamięta swoją rodzinę i to, kim była wcześniej. Nie może wyrzucić z głowy tajemniczego Mistrza, jedynej osoby, która widywała przez ostatnie sześć lat.

Kilkaset kilometrów od stolicy znika bez śladu dyrektor prestiżowego liceum, a główną podejrzaną staje się młoda anglistka. Co łączy te wydarzenia? Ile przerażających tajemnic musi ujrzeć światło dzienne, zanim obie sprawy zostaną rozwiązane?

Spróbuj zajrzeć w czarcie lustro i nie zapomnij oddychać.

 

Riley Sager, „Tylko ona została” Mova 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-2.jpgPrawda o tamtej nocy wreszcie wyjdzie na jaw Nowa powieść Rileya Sagera, autora takich bestsellerów, jak „Wróć przed zmrokiem” oraz „Dom po drugiej stronie jeziora”. Czy odważysz się poznać prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej nocy? Brutalne morderstwo, po latach sprowadzone do dziecięcej rymowanki, wstrząsnęło wybrzeżem Maine w 1929 roku. Większość ludzi oskarżała o zabójstwo siedemnastoletnią Lenorę Hope, która jako jedyna przeżyła masakrę.

Dziewczyna wyparła się dokonania zabójstw, a policja nie była w stanie udowodnić jej winy. Od tamtych wydarzeń minęło prawie pięćdziesiąt lat. Kobieta nigdy nie odniosła się do oskarżeń i nie wypowiedziała się publicznie o tym, co wydarzyło się tamtej nocy. Nigdy nie opuściła również murów Hope’s End, rezydencji na klifie, w której doszło do masakry. Jest rok 1983, kiedy do rozpadającej się posiadłości przybywa opiekunka Kit McDeere. Ma zaopiekować się Lenorą, a także zastąpić poprzednią pielęgniarkę, która bez słowa w środku nocy opuściła rezydencję.

Siedemdziesięciojednoletnia staruszka na skutek serii udarów straciła mowę i zdolność poruszania się. Komunikuje się ze światem poprzez powolne wystukiwanie słów na maszynie do pisania. Pewnej nocy Lenora składa Kit niespodziewaną ofertę. Wystukuje na maszynie zdanie: „Chcę opowiedzieć ci wszystko”. Gdy opiekunka poznaje kolejne wydarzenia, które doprowadziły do masakry rodziny Hope, dociera do niej, że ta historia jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Kit zaczyna podejrzewać, że Lenora nie mówi jej całej prawdy. Jej pozornie bezbronna podopieczna nagle przestaje sprawiać takie wrażenie...

Anna Rybakiewicz, „Do końca moich dni”, Fila 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-8.jpgApolonia Dobkowska miała odziedziczyć wielki majątek ziemski, wyjść za mąż i wieść szczęśliwe życie. Niespodziewanie zimą 1940 roku została wraz z całą rodziną wsadzona do towarowego pociągu i wywieziona pięć tysięcy kilometrów od domu. Młoda dziewczyna zmieniła pokoje swojego dworu w Szczepankowie na zmarzniętą ziemię Syberii.

Apolonia podejmie nieludzki wysiłek, aby zapewnić przetrwanie swojej rodzinie, a zwłaszcza młodszemu bratu. Gdy pozostawiony w Polsce ukochany nie daje znaku życia, a wizja powrotu do kraju coraz bardziej się oddala, Apolonia zaczyna szukać szczęścia tam, gdzie pozornie nie powinna go odnaleźć – w ramionach zakochanego w niej Andrieja.

Po zakończeniu wojny nadchodzi długo wyczekiwany moment powrotu do kraju. Czy życie napisało dla tej historii szczęśliwe zakończenie?

Maria Paszyńska, „Kochanka nazistów”, Fila 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_maj_nowosci_maj_2024-5.jpgInspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o kobiecie gotowej na wszystko w imię miłości do Ojczyzny. Wybucha druga wojna światowa. Patriotycznie wychowana polska młodzież rwie się walki. Po kapitulacji Warszawy młodzi ludzie nie porzucają marzeń o wolności. Przeciwnie, natychmiast zaczynają szukać możliwości dalszego oporu – w podziemiu. 

Marianna Jurasz, wielbicielka szachów i matematyki, wstępuje do konspiracji. Jej talenty, uroda i niezwykły charakter sprawiają, że zostaje wysłana przez dowódców AK na niebezpieczną misję. Dla Ojczyzny Marianna porzuca cały znany sobie świat, by zostać agentką głębokiego wywiadu Armii Krajowej. Skazana na samotność młodziutka dziewczyna zaczyna toczyć niebezpieczną grę, w której stawką jest nie tylko Sprawa, lecz także życie tych, których kocha.

Grę, która szybko obnaży okrucieństwo wojny, zatrze granice między przyjaciółmi i wrogami. Grę, w której Marianna może stać się pionkiem przesuwanym po planszy przez potężniejsze siły…