• baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Jannie Ho, „Gdzie się schował mój misio?”, Wilga 2019

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-5.jpg"Ruchome elementy" to zabawne i przyjemne dla oka książeczki. Każda książka opowiada krótką historię jednego uroczego zwierzaka. Czytaną historię można urozmaicać ruchomymi elementami zamieszczonymi w książce. Ciepłe ilustracje i sympatyczny tekst przeniosą dziecko do pięknego świata bajek.

 

 

Grażyna Wasilewicz, „W zoo, co odkryję paluszkiem?”, Aksjomat 2022

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-1.jpgW zoo. Co odkryję paluszkiem? Co ochłodzi tygrysa? Gdzie ukryła się żyrafa? Jakie zwierzę ma ogromną paszczę? Poruszaj ruchomymi obrazkami, a wszystko się wyjaśni. Książeczki z ruchomymi elementami to wspaniała zabawa. Zabawne, odpowiednie dla małych dzieci wierszyki są dodatkowym atutem książki.

 

 

 

Grace Habib, „Gdzie jest kaczuszka?”, Świetlik 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-6.jpgPoznajcie książki z ruchomymi elementami dla najmłodszych dzieci! Przesuwajcie strony i znajdujcie wspólnie urocze zwierzątka. Wyjątkowy format książek pozwoli dziecku aktywnie uczestniczyć w rodzinnym czytaniu i budowaniu nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Wystarczy rozsunąć stronę, aby ku zaskoczeniu malucha, ukazał się zupełnie inny, niespodziewany obrazek.

Bawcie się i odkrywajcie, co się kryje między kolejnymi stronami.Wspólna lektura tej książki to dobra okazja, by maluch poćwiczył koordynację oko-ręka i nauczył się rozpoznawać kolory. Ruchome elementy, kolorowe ilustracje i lusterko to doskonała sensoryczna zabawa dla każdego kilkulatka.

 

Maria Magdalena, „Dziedzic kłamstwa”, Lekkie wydawnictwo 2023

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-2.jpgVelvicia nie żyje. Została zamordowana wraz z matką przez Edwarda Withmoore’a w ramach prezentacji siły. Dwadzieścia lat później ten sam człowiek planuje porwać jej bratanicę Maybeth, prawowitą następczynię arrayskiego tronu, aby zdobyć tereny, którymi włada. Wykorzystuje do tego swego syna Alexandra.

Plan jest prosty, ale wymaga od księcia zbliżenia się do Maybeth. Książę ostatecznie decyduje, że nie pozwoli, by jego ojciec wykorzystał dziewczynę w tak okrutny sposób,
i rozpoczyna podwójną grę. Resztka jego człowieczeństwa wyłania się zza kurtyny strachu i bezwzględności. Alexander postanawia położyć kres tyrańskim zapędom ojca.

 

Matteo Strukul, „Cmentarz w Wenecji”, Wynawnictwo Sonia Draga 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-3.jpgWenecja, 1725 rok, epidemia czarnej ospy zbiera okrutne żniwo. Z zimnych, mętnych wód Rio dei Mendicanti zostają wyłowione zwłoki bogatej patrycjuszki z rozciętą klatką piersiową
i wyjętym sercem. W obliczu narastającego w Wenecji napięcia malarz Giovanni Antonio Canal, zwany Canalettem, zostaje wezwany przez głównego inkwizytora. Jego podejrzenie wzbudza obraz, na którym namalowane jest miejsce zbrodni. Czyżby artysta miał coś wspólnego z morderstwem?

Kiedy przestraszony Canaletto opuszcza Pałac Dożów, niespodziewanie zostaje zatrzymany i doprowadzony przed oblicze władcy, również zainteresowanego obrazem. Przedstawia on w niekorzystnym świetle jedną ze znamienitych weneckich rodzin. Co robi bowiem szlachetnie urodzony kawaler w najpodlejszym zakątku Wenecji? Dlaczego odwiedza miejsca, w których żyje i pracuje zwykły plebs? Doża zleca malarzowi, aby śledził arystokratę. Dochodzenie, które początkowo go przeraża, a z czasem coraz bardziej zajmuje, prowadzi Antonia do słynnego salonu, gdzie pod przykrywką intelektualnej zabawy odbywają się tajemne spotkania i praktykowane są mroczne rytuały.

Jakie sekrety skrywają weneckie pałace? Co za wszelką cenę starają się ukryć ich mieszkańcy?

Monika A. Oleksa, „Dom, w którym zamieszkała miłość”, Fila 2024

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2024_czerwiec_nowosci_czerwiec_2024-4.jpg„Dom, w którym zamieszkała miłość” to piękna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, dojrzewaniu do życia pełnią i o akceptacji przeszłości, za którą łagodnie trzeba zamknąć drzwi.

To historia miłości daleka od banalności, rozgrywająca się na tle Bałtyku, który współgra z emocjami bohaterów, stając się w tej opowieści, podobnie jak pewien dom, spoiwem w skomplikowanej konstrukcji zbudowanej z ludzkich uczuć. Maks po latach spędzonych na Islandii, powraca do rodzinnego domu w małej nadmorskiej wiosce, z którą wiąże się wiele wspomnień.

Utrwalony w pamięci świat dawnych przyjaźni rozsypuje się, a pewne decyzje nieodwracalnie zmieniają bieg zdarzeń, na które mężczyzna nie ma już wpływu. Może jedynie zaakceptować teraźniejszość taką, jaką ona jest, i odnaleźć w niej swoje miejsce, lub nadal szukać tego, co tak naprawdę znajduje się tuż obok, na wyciągnięcie ręki...