Rachael McLean, „Świat dinozaurów”, AWM 2024
Książeczka z ruchomymi elementami – zawiera elementy, które maluszek może przesuwać. Wspiera wszechstronny rozwój dziecka – pobudza zmysły wzroku I dotyku, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Prezentuje prehistoryczny świat dinozaurów oraz ich przyjaciół. Zawiera proste i krótkie wierszyki.
Książka zapoznaje małych czytelników ze światem dinozaurów oraz innych gadów prehistorycznych. Dzieci znajdą w niej proste i krótkie wierszyki o dinozaurach. Wyróżnikiem publikacji są przesuwane oraz ruchome elementy, dzięki którym dziecko może aktywnie uczestniczyć w przygodach bohaterów. Piękne, kolorowe ilustracje pomogą przenieść się do świata dinozaurów.
Grace Habib, „Kotka Blu. Astronautka”, Wilga 2024
Seria o uroczej kotce Blu, która może być, kim tylko chce! W każdej książeczce kotka wybiera, kim chce być danego dnia, a wybraną rolę wciela się z zaangażowaniem. Jednak to, co najważniejsze, to pozostanie życzliwym, miłym i pomocnym – wówczas wszystko zawsze się udaje!
Książeczki zawierają ruchome elementy na każdej stronie, co gwarantuje maluchowi dobrą zabawę, ale też rozwój.
Benji Davies, „Miś Pracuś. Pod namiotem”, Wilga 2024
Poznawajcie świat z Misiem Pracusiem! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może poznać różne zawody lub miejsca.
Pracuś Miś nowe zadanie będzie miał dziś!
Nicola Edwards, Maria Neradowa, „Miś i Myszka. Dzień dobry”, Wilha 2024
Drogie Maluchy, poznajcie Misia i Myszkę! Poruszajcie elementami książki i pomóżcie bohaterom rozpocząć dobrze nowy dzień: zjeść pyszne śniadanie, założyć ubranie i wyruszyć do parku! "Miś i Myszka" to seria książeczek sztywnostronicowych skierowana do najmłodszych czytelników. W książkach zawarto tematy bliskie dzieciom, które zachęcają do poznawanie świata.
Maluchy na pewno będą mogły zidentyfikować się z opowiadaniami o tym, jak można spędzić dzień, co dzieje się w żłobku, jak wygląda przyjęcie urodzinowe oraz jak spędzać czas, przygotowując się do snu. Bohaterowie książeczek to niezwykle sympatyczni Miś i Myszka – dobrani na zasadzie kontrastu, budzą uśmiech i pokazują różnorodność.
Jarosław Szczyżowski, „Obserwatorium”, Znak 2024
Dźwięki przybierały na sile. Industrialne, basowe tony przenikające każdą komórkę ciała. Uporczywe i rytmiczne, jakby ktoś nadawał komunikat z bardzo daleka. Mieczkowski wiedział, że tej nocy już nie zaśnie. Meteorolodzy w obserwatorium na Śnieżce rejestrują serię niepokojących dźwięków, układających się w tajemniczy komunikat. Jednocześnie wokół najwyższego szczytu Karkonoszy pojawia się gigantyczny kokon z chmur.
Ludzie, którzy mają kontakt z anomalią, tracą zmysły, cierpią na chorobę popromienną, a niektórzy znikają bez wieści. Czy zaszyfrowana wiadomość to przekaz od obcej cywilizacji, militarna prowokacja, czy może szansa dla świata, który zmierza ku upadkowi?
Czy odpowiedź na to pytanie kryje się w sudeckich legendach i podaniach sprzed wieków? Piotr Mieczkowski próbuje rozwikłać tę zagadkę. Jednak, aby to zrobić, będzie musiał opuścić obserwatorium i wyruszyć na spotkanie z Nieznanym. A przecież nigdy nie wiesz, co czeka cię na karkonoskim szlaku.
Heather Morris, „Opowieści o nadziei”, Marginesy 2021
Kiedy Heather Morris wysłuchała wspomnień Lalego Sokołowa – tatuażysty z Auschwitz – i postanowiła przenieść je na papier, nie spodziewała się, że ta historia porwie miliony osób na świecie: młodych i starych, a jej przyniesie międzynarodową sławę. I że pozwoli opowiedzieć nie mniej ważną historię Cilki – najdzielniejszej osoby, z jaką zetknął się Lale.
W swojej najnowszej książce Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem: o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje. Umiejętność słuchania i dotarcia do drugiej osoby to nie tylko przepis na światowy sukces wydawniczy, ale przede wszystkim ważna życiowa lekcja, której wszyscy potrzebujemy.
W serii inspirujących rozdziałów Morris opowiada zarówno o osobach, z którymi pracowała i których historie spisywała, jak i o swojej rodzinie: pełnych miłości relacjach z Dziadziem, ale także ucieczce z domu oraz trudnych kontaktach z matką.
Kuki Gallmann, „Marzyłam o Afryce”, Zysk i S-ka 2017
Książka "Marzyłam o Afryce" wkrótce po wydaniu stała się międzynarodowym bestsellerem. Zawiera ona wspomnienia związane z pobytem na ranczu w Laikipii, przepełnione osobistymi refleksjami na temat życia i śmierci, dramatu ludzkiego życia i przemijania. Wspomnienia ukazują magiczny krajobraz Kenii, są wyrazem miłości pisarki do Czarnego Kontynentu. Powieść doczekała się adaptacji filmowej z Kim Basinger i Vincentem Perezem w rolach głównych.
We wzruszających wspomnieniach, które tak żywo przypominają Karen Blixen, pani Gallmann doskonale uchwyciła urok Kenii, tworząc niemal porażający obraz piękna i dramatu, bólu i radości, śmierci i odrodzenia. Ta pierwsza książka utalentowanej autorki przepełniona jest uczuciem miłości do rodziny i Afryki. Mimo tragedii, jakie ją spotkały, Kuki Gallmann pokrzepia nas swoim życiowym optymizmem.
Izabela Skrzypiec- Dagnan, „Własną drogą”, Zysk i S-ka 2024
Historia drugiej szansy, która nie mogła się wydarzyć. W jednej chwili poukładane życie Melanii rozpada się. Jej narzeczony wyznaje, że jest zauroczony koleżanką z pracy. Młoda kobieta, rozżalona i zraniona, czuje, że choć na krótko musi zmienić otoczenie. Tylko tak ma szansę dojść do ładu ze swoimi emocjami.
Spontanicznie wyrusza w motocyklową podróż. Kiedy pojazd niespodziewanie psuje się w trasie, z pomocą przychodzi jej inny motocyklista, Miron. Po usunięciu usterki proponuje Melanii spotkanie. Wspólny wieczór zostaje jednak przerwany i kobieta rusza dalej. Kierując się intuicją, trafia do domu nad jeziorem, na zupełnym odludziu. Tam, ku swojemu zaskoczeniu, spotyka Piotra – swoją pierwszą wielką miłość.
A motocykl nieoczekiwanie kolejny raz się psuje. Może to druga szansa?
I trzeba zawalczyć o miłość? Ale o którą?