• baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-2.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_loga_orange.jpg

W tym roku kończy się trwający 6 lat program Fundacji Orange - Orange dla Bibliotek. W etapie 2015 tj. w okresie od 1.01.2015 do 31.07.2015 nasza biblioteka otrzymała dotację w wysokości 899,61 zł. Sumę tą wykorzystaliśmy na zakup audiobooków dla dorosłych. Poniżej prezentujemy kilka nowości zakupionych dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach programu Orange dla Bibliotek.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_sierpien_uciekinierka.jpg

Alice Munro „Uciekinierka”, Biblioteka Akustyczna 2014

 

Osiem opowiadań o kobietach, które doświadczają nieprzewidywalności życia. Młoda dziewczyna ucieka od męża, by wkrótce przekonać się, że nie może bez niego żyć. Matka czeka na znak życia od córki, która z niezrozumiałych powodów nagle zerwała z nią kontakt. Podczas wizyty u starzejących się rodziców ich dorosła córka uświadamia sobie, że jej rodzinny dom stał się przeraźliwie obcy. Alice Munro stworzyła poruszający obraz złożoności relacji i zależności międzyludzkich, w którym prawda o życiu wyłania się z drobnych, zwykłych chwil.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_sierpien_moriarty.jpgAnthony Horowitz „Moriarty”, Rebis 2015

Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli  Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze  Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia  się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się  bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_sierpien_pozegnanie_jesieni.jpgStanisław Ignacy Witkiewicz „Pożegnanie jesieni”, Heraclon 2014

Atanazy Bazakbal - dość atrakcyjny 28-latek, aplikant adwokacki, zakochał się po raz pierwszy w Zosi. Nieznajomość tego uczucia wyzwoliła w nim koncepcje „programowej” zdrady. Zdradza więc ukochaną z Helą Bertz - bardzo piękną dziewczyną żydowskiego pochodzenia. Zdradę traktuje, jak doświadczenie metafizyczne, które wzmocni jego uczucia.

 

 

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_sierpien_morza_wszeteczne.jpgMarcin Mortka „Morza wszeteczne”, Foksal 2013

Salwa burtowa i sufit walący się na głowę to na ogół kiepski początek dnia, ale dla Rolanda zwanego Wywijasem to najczęściej zwiastun wielkich zmian w życiu (o ile uda się je ocalić). Niestety Roland miast palić, grabić i rabować, jak na pirata przystało, wplątuje się w groźną wojnę. Dobrze, że może chociaż liczyć na swoje pirackie szczęście i zgraję typów spod bardzo ciemnej gwiazdy, dla których określenia szaleniec czy moczymorda brzmią jak niewinne komplementy.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_sierpien_sprzedaz.jpgTodd M. Duncan „Sprzedaż przez zaufanie”, 2011 MT Biznes

Czy masz poczucie, że twoja kariera rozwija się od jednej transakcji do kolejnej? Czy szukasz sposobu, aby rozwiązać ten problem i zapewnić sobie długoterminowy sukces? Czy masz poczucie, że jedynym sensem twojego życia jest zdolność do wykonywania pracy? Nazbyt długo trwałeś w przekonaniu, że praca i życie to dwie zupełnie różne sprawy. Dwadzieścia dwa lata w zawodzie sprzedawcy skłoniły Todda Duncana do wyciągnięcia skrajnie odmiennego wniosku: integracja poczucia własnej tożsamości ze swoimi celami zawodowymi pozwala osiągnąć niesamowite i trwałe efekty. Bez względu na to, w jakiej branży pracujesz i jakie zajmujesz stanowisko, przyjęcie praktycznych zasad zawartych w książce Sprzedaż przez zaufanie otworzy przed tobą drzwi do nowego spojrzenia na świat i do życia, o jakim nawet nie marzyłeś.