• baner-1_1.jpg
  • baner-1_6.jpg
  • baner-1_7.jpg
  • baner-1_5.jpg
  • baner-1_3.jpg
  • baner-1_9.jpg
  • baner-1_8.jpg
  • baner-1_2.jpg
  • baner-1_4.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_wrzesień_cudowna_dziewczynka.jpgAndrew Roe „Cudowna dziewczynka”, Prószyński i S-ka 2015

Poruszająca opowieść o tym, że wiara – w cokolwiek, nawet w coś niezrozumiałego – potrafi dawać oparcie. Do ośmioletniej Anabelle Vincent pogrążonej po wypadku w śpiączce przychodzą tłumnie ludzie ściągnięci przez plotki i desperackie pragnienie uzdrowienia. Przychodzą, bo jedna z osób doświadczyła czegoś, co uznała za cud, i nabrała przekonania, że sprawiła to mała Anabelle. Słowo poszło w świat. Pojawili się kolejni odwiedzający. Kolejne cuda.

To historia opowiadana przez samą Anabelle. Równolegle relację z tych wydarzeń zdaje matka dziewczynki – kobieta, która poświęciła się opiece nad chorym dzieckiem i która stara się odnaleźć jakoś w zgotowanym przez media zamieszaniu. Poznajemy też punkt widzenia innych osób: ojca, który porzucił rodzinę i teraz boryka się z poczuciem winy, oraz ludzi szukających u dziewczynki pomocy, wskazówek i cudownego uleczenia.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_wrzesień_raport.jpgRobert Ludlum „Raport Tarquina”, Albatros 2015

Na wyspie Parrish, u wybrzeży Wirginii, z dala od wścibskich oczu ulokowano pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. To szpital dla byłych pracowników wywiadu, którzy są w posiadaniu ściśle poufnych informacji. Tak jak Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych, były agent, który zna wiele ważnych tajemnic państwowych. Jego szwankujący umysł stanowi więc zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ambler jest leczony farmakologicznie i obserwowany. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica pomiędzy nim a pozostałymi pacjentami szpitala – wbrew temu, co twierdzą lekarze Ambler nie jest szalony. Musi więc jak najszybciej znaleźć sposób, by uciec ze szpitala, dowiedzieć się, kto go tam umieścił i odkryć prawdę o tym, kim był…

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_wrzesień_akademia_canterwood.jpgJessica Burkhart, „Akademia Canterwood. T.1. Wysoka poprzeczka”, Wydawnictwo Dolnośląskie 2014

Elitarna Akademia Canterwood to szkoła, w której uczniowie zawzięcie rywalizują ze sobą, przeżywają romantyczne uniesienia, a przede wszystkim realizują wielką życiową pasję: jazdę konną.

Kiedy Sasha Silver ze swym wierzchowcem zjawia się w elitarnej Akademii Canterwood, spotyka ją mało serdeczne powitanie ze strony najlepiej jeżdżących i najładniejszych liderek. Ale najgorsze dopiero przed nią. Sasha będzie musiała pokazać swoje umiejętności na padoku… Czy nowej uczennicy uda się zdobyć sympatię innych i przetrwać pierwszy semestr w Akademii?

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_wrzesień_kot_w_butach.jpgAgnieszka Skórzewska, „Kot w butach. Bajeczkowo z puzzlami”, Zielona Sowa 2015

Rezolutny Kot w Butach powraca! Mruczący bohater wciągnie młodych czytelników do magicznego świata przygód oraz niesamowitych stworzeń. Co tym razem zbroi ten łobuz?
Seria „Bajeczkowo z puzzlami” to nie tylko wspaniała opowieść, którą dziecko będzie czytało wraz z rodzicem, ale również komplet czterech układanek w każdej książeczce. Każda układanka posiada 9 elementów. Dzięki temu dziecko nie tylko może uczyć się nowych słów, słuchać, ale także wzmacniać pracę rąk poprzez układanie układanki. Pod każdą układanką znajduje się obrys, które dziecko może pokolorować.

 

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2015_wrzesień_kuba.jpgJakub Błaszczykowski „Kuba. Autobiografia”, Buchmann 2015

Pierwsza i jedyna biografia światowej gwiazdy futbolu.

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów i o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Blaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.