Andrew Roe „Cudowna dziewczynka”, Prószyński i S-ka 2015
Poruszająca opowieść o tym, że wiara – w cokolwiek, nawet w coś niezrozumiałego – potrafi dawać oparcie. Do ośmioletniej Anabelle Vincent pogrążonej po wypadku w śpiączce przychodzą tłumnie ludzie ściągnięci przez plotki i desperackie pragnienie uzdrowienia. Przychodzą, bo jedna z osób doświadczyła czegoś, co uznała za cud, i nabrała przekonania, że sprawiła to mała Anabelle. Słowo poszło w świat. Pojawili się kolejni odwiedzający. Kolejne cuda.
To historia opowiadana przez samą Anabelle. Równolegle relację z tych wydarzeń zdaje matka dziewczynki – kobieta, która poświęciła się opiece nad chorym dzieckiem i która stara się odnaleźć jakoś w zgotowanym przez media zamieszaniu. Poznajemy też punkt widzenia innych osób: ojca, który porzucił rodzinę i teraz boryka się z poczuciem winy, oraz ludzi szukających u dziewczynki pomocy, wskazówek i cudownego uleczenia.
Robert Ludlum „Raport Tarquina”, Albatros 2015
Na wyspie Parrish, u wybrzeży Wirginii, z dala od wścibskich oczu ulokowano pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. To szpital dla byłych pracowników wywiadu, którzy są w posiadaniu ściśle poufnych informacji. Tak jak Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych, były agent, który zna wiele ważnych tajemnic państwowych. Jego szwankujący umysł stanowi więc zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ambler jest leczony farmakologicznie i obserwowany. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica pomiędzy nim a pozostałymi pacjentami szpitala – wbrew temu, co twierdzą lekarze Ambler nie jest szalony. Musi więc jak najszybciej znaleźć sposób, by uciec ze szpitala, dowiedzieć się, kto go tam umieścił i odkryć prawdę o tym, kim był…
Jessica Burkhart, „Akademia Canterwood. T.1. Wysoka poprzeczka”, Wydawnictwo Dolnośląskie 2014
Elitarna Akademia Canterwood to szkoła, w której uczniowie zawzięcie rywalizują ze sobą, przeżywają romantyczne uniesienia, a przede wszystkim realizują wielką życiową pasję: jazdę konną.
Kiedy Sasha Silver ze swym wierzchowcem zjawia się w elitarnej Akademii Canterwood, spotyka ją mało serdeczne powitanie ze strony najlepiej jeżdżących i najładniejszych liderek. Ale najgorsze dopiero przed nią. Sasha będzie musiała pokazać swoje umiejętności na padoku… Czy nowej uczennicy uda się zdobyć sympatię innych i przetrwać pierwszy semestr w Akademii?
Agnieszka Skórzewska, „Kot w butach. Bajeczkowo z puzzlami”, Zielona Sowa 2015
Rezolutny Kot w Butach powraca! Mruczący bohater wciągnie młodych czytelników do magicznego świata przygód oraz niesamowitych stworzeń. Co tym razem zbroi ten łobuz?
Seria „Bajeczkowo z puzzlami” to nie tylko wspaniała opowieść, którą dziecko będzie czytało wraz z rodzicem, ale również komplet czterech układanek w każdej książeczce. Każda układanka posiada 9 elementów. Dzięki temu dziecko nie tylko może uczyć się nowych słów, słuchać, ale także wzmacniać pracę rąk poprzez układanie układanki. Pod każdą układanką znajduje się obrys, które dziecko może pokolorować.
Jakub Błaszczykowski „Kuba. Autobiografia”, Buchmann 2015
Pierwsza i jedyna biografia światowej gwiazdy futbolu.
Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów i o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Blaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.