• baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-4.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_ferie_ferie_2019_ferie_zmyslowka_2019-1.jpgFilia biblioteczna w Zmysłówce również i w tym roku nie zapomniała o najmłodszych, którzy w czasie ferii zimowych pozostali w miejscu zamieszkania.

Tematem pierwszego spotkania było stworzenie ptasiego domku z fantazją. Jednak zanim dzieci wykonały swoje prace, poznały różne ciekawostki związane z życiem fruwających przyjaciół, jakie ich odmiany możemy spotkać wokół nas, jakie mają barwy, jakiej są wielkości.

Dzieci, słuchając pięknych śpiewów ptaków, odgadywały ich nazwy. Jednak najwięcej frajdy sprawiło tworzenie przy wsparciu Pana Stanisława kolorowych, pełnych fantazji domków. Były to nie tylko drewniane karmniki, ale również zrobione z plastikowych butelek czy też schowane dla ptaszków w pomarańczy małe co nieco. Wyobraźnia młodych artystów nie znała granic!

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_ferie_ferie_2019_ferie_zmyslowka_2019-2.jpgW drugim dniu naszych spotkań feryjnych nie kupiliśmy kota w worku, tylko odkryliśmy jego tajemnice. A jak wszyscy wiemy, koty chodzą swoimi ścieżkami. Dzieci, które przybyły w tym dniu, zaczerpnęły dodatkowych informacji o życiu naszych milusińskich, m.in., jakie mamy rasy kotów, z jaką prędkością biegają, jaka jest najspokojniejsza rasa, do czego służy koci ogon, co to są „wibrysy” i wiele innych ciekawostek.

Oprócz zabawy odbył się również quiz o kotach, w którym dzieci odpowiadały na różne ciekawe pytania. Zwieńczeniem spotkań małych czytelników było wykonanie kolorowych masek karnawałowych, oczywiście kocich.

Ferie za nami, ale biblioteka zaprasza do uczestniczenia w ciekawych spotkaniach przez cały rok. Do zobaczenia.