• baner-3.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_glosne_czytanie_inspektor_bhp_inspektor_bhp-1.jpgJuż po raz kolejny Filia Biblioteki Publicznej w Zmysłówce zorganizowała spotkanie dla najmłodszych czytelników, na które został zaproszony gość specjalny - Pan Zbigniew Gdański- Inspektor Bezpieczeństwa Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród dzieci i zapoznanie z wykonywanym zawodem zaproszonego gościa.

Na początku Pan Zbyszek przeczytał fragmenty książki „ Jestem bezpieczny”. Dzieci w skupieniu słuchały o sytuacjach zagrażających życiu ludzkiemu, m.in. o bezpieczeństwie w lesie, w którym należy uważać na trujące owoce, rośliny, grzyby, a najlepiej jeśli jest z nami ktoś dorosły. Dowiedziały się również o niebezpieczeństwach, jakie mogą im grozić w gospodarstwie domowym i w szkole, jak należy obchodzić się z prądem, z substancjami chemicznymi.

Maluchy poznały wyposażenie apteczki i dowiedziały się, jak z niej korzystać. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Pan Zbyszek pokazał i opisał znaki ewakuacyjne budynku.

W trakcie spotkania przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały bowiem procedury zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Jednak najwięcej emocji wśród maluchów wzbudziły przyniesione przez gościa gaśnice. Nasi milusińscy z ciekawością wysłuchali, jak należy posługiwać się gaśnicami, jakie jest ich zastosowanie i jakie są ich rodzaje. Mogły z bliska zobaczyć, jak działają, a nawet same miały okazję przy pomocy Pana Zbyszka odbezpieczyć je i uruchomić. Radości było co niemiara.

Jednak czas naszego spotkania dobiegł końca i maluchy z wielką niechęcią musiały się pożegnać. Przed odejściem dzieci zostały obdarowane podarunkami i słodkościami przyniesionymi przez naszego gościa.

Dziękuję Panu Zbyszkowi Gdańskiemu za bardzo ciekawe i profesjonalne przeprowadzenie spotkania, a przedszkolakom za udział.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

b_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_glosne_czytanie_inspektor_bhp_inspektor_bhp-2.jpgb_120_0_16777215_00_img_aktualnosci_glosne_czytanie_inspektor_bhp_inspektor_bhp-3.jpg