Info logo2W trosce o czytelników i pracowników GBP w Grodzisku Dolnym w związku z występowawniem na terenie kraju stanu epidemii koronowawirusa obowiązują procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej.

1. Odbiory i wypożyczenia książek będą się odbywały w holu Biblioteki codziennie od poniedziałku do piątku w godz.: od  9.00 do 17.00. W sobotę biblioteką nieczynna.
  2. Przed wejściem do Biblioteki każdy czytelnik ma obowiązek posiadania rękawiczek i zasłaniania nosa i ust maseczką, chustką, itp.
  3. Bezpośrednio po wejściu do budynku czytelnik ma obowiązek zdezynfekować ręce specjalnym płynem dostępnym w holu biblioteki.
  4. W holu biblioteki może przebywać jedna osoba, pozostałe osoby powinny czekać na zewnątrz w odległości od siebie conajmniej dwa metry.
  5. Zwrócone przez czytelnika książki zostaną wypisane z konta użytkownika i będą odkładane na okres siedmiu dni do kwarantanny.
  6. Obecnie nie ma możliwości wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje bibliotekarz.
  7. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów książek które czytelnik chce wypożyczyć:
    2. telefonicznie: 17 243 60 37,
    3. spisane na kartce przy zwracaniu książek.
  8. Nie ma możliwości korzystania  ze  stanowisk komputerowych i czytelni. Czasopisma wypozycza się zgodnie z zasadami wypożyczania książek.

Korzystanie z usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym , oznacza jej akceptację w/w zasad przez Użytkownika pod rygorem odmowy świadczenia usług w konkretnym przypadku.

Powyższe regulacje obowiązują od 11 maja 2020r. do odwołania.

Serdecznie zapraszamy.