• baner-3.jpg
  • baner-1.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-7.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-5.jpg
Smaller Default Larger

Nicole Trope, ,,Rodzina z naprzeciwka”, Filia 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-7.jpgCZASAMI NAJBARDZIEJ IDEALNE RODZINY SKRYWAJA NAJOKROPNIEJSZE SEKRETY.

Wszyscy chcą żyć na Hogarth, ładnej, wysadzanej drzewami ulicy z białymi domami. Nowa rodzina, Westowie, pasują tam idealnie.

Katherine oraz Josh wyglądają na niesamowicie zakochanych, a ich śliczne pięcioletnie bliźniaki biegają po zielonym trawniku, krzycząc wesoło. Wkrótce jednak ludzie zaczynają się zastanawiać: dlaczego nie przyjmują zaproszeń na grilla?

 Dlaczego, gdy pukasz do ich drzwi, odprawia cię, zamiast zaprosić do środka?

Każda rodzina ma swoje tajemnice, a w najgorętszy dzień roku prawda ma wyjść na jaw. Gdy za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się tragedia, wraz z nadejściem świtu rozlega się wycie syren. Na ulicy Hogarth już nigdy nie będzie tak samo.

Aleksandra Rak, ,,Dziewczyna ze słonecznikiem”, Dragon 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-6.jpg"Łucja ma 25 lat i prowadzi warsztaty artystyczne w domu kultury. Poznaje tam Kacpra, który jest malarzem i jego przyjaciela - Bonia, muzyka. Zauroczony Łucją Bonio proponuje jej, by pozowała do okładki jego pierwszej płyty. Prosi Kacpra o namalowanie portretu dziewczyny. Praca nad obrazem zbliża do siebie Łucję i młodego malarza.

Dziewczyna spotyka się z Boniem, jednak po pewnym czasie odkrywa, że to właśnie Kacper zajmuje coraz częściej jej myśli.

Młody artysta nie ma łatwego życia. Jego ojciec, znany malarz, jest w stosunku do syna apodyktyczny i zawsze krytykuje jego prace. To sprawia, że wrażliwy chłopak całkowicie traci wiarę w siebie i zamyka się w sobie. Jednak Łucji udaje się w jakiś sposób do niego dotrzeć.

Nadchodzi moment, kiedy dziewczyna musi podjąć decyzję, z którym z przyjaciół chce się związać…"

Paloma Sanchez-Garnica, ,,Ostatnie dni w Berlinie”, Filia 2022.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-9.jpg„WCIĄGAJĄCA, WIELOWYMIAROWA POWIEŚĆ, W KTÓREJ GROZA NARODZIN FASZYZMU I STALINIZMU PRZEPLATA SIĘ Z WIELKĄ MIŁOŚCIĄ I WALKĄ O PRZETRWANIE” – La Razón

„PEŁNA ZWROTÓW AKCJI, WARTKA I PASJONUJĄCA PODRÓŻ PRZEZ NAJOKRUTNIEJSZY OKRES W HISTORII” – ABC

„PIĘKNA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I WOJNIE, O WALCE I PRZETRWANIU”– La Vanguardia

MIŁOŚĆ I NADZIEJA SĄ POTĘŻNIEJSZE NIŻ NIENAWIŚĆ I GNIEW.

Gdy Jurij Santacruz przyglądał się paradzie z okazji mianowania Adolfa Hitlera na kanclerza Niemiec, nie mógł przypuszczać, jak bardzo ten dzień odmieni jego życie. Do Berlina przyjechał kilka miesięcy wcześniej, po tym, jak z częścią rodziny uciekł z Sankt Petersburga przed skutkami bolszewickiej rewolucji, która pozbawiła ich wszystkiego. Jurija pozbawiła także matki i młodszego brata – rosyjskie władze nie zezwoliły im na opuszczenie kraju.

Pewnego dnia poczucie sprawiedliwości każe mu stanąć w obronie młodego komunisty napadniętego przez hitlerowskie oddziały szturmowe. Wtedy też pozna swoją wielką miłość, Claudię, żonę dowódcy SS. Jego życie nieoczekiwanie się zmieni, a pierwszoplanowy dotychczas cel – odnalezienie matki i brata – zastąpi inny, ważniejszy w tych koszmarnych czasach: walka o przetrwanie.

PONAD 100.000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!

Michelle Marly, ,,Madame Piaf i pieśń o miłości”, Znak Horyzont 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-5.jpgŚwiatowej sławy artystka. Kobieta, która stała się ikoną francuskiej piosenki
Paryż, 1944. Po zakończeniu niemieckiej okupacji znana piosenkarka Edith Piaf zostaje oskarżona o kolaborację z wrogiem i obawia się zakazu występów. Podczas gdy desperacko próbuje udowodnić swoją niewinność, poznaje utalentowanego młodego piosenkarza Yves’a Montanda. Edith zostaje jego mentorką, a z czasem kochanką.

To właśnie związek z Yves’em inspiruje Edith do napisania piosenki, która uczyni ją legendą – La vie en rose. Ich romans jest burzliwy, ale Edith wie, że każda wielka miłość musi zostać okupiona łzami.

Edith Piaf to ucieleśnienie odwagi i miłości. Nie bała się skrajności zarówno w swojej sztuce, jak i w życiu. Żyła tak, jak śpiewała – by niczego nie żałować.

G.L. Marvel, ,,Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości”, Znak emotikon 2019.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-2.jpgPrawdziwi bohaterowie nie muszą mówić ludzkim głosem!
Czy wiecie, że zwierzęta dokonują niezwykłych rzeczy? Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce.

Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a niedźwiedź Wojtek zgłosił się do noszenia ciężkich pocisków, by wesprzeć polskich żołnierzy podczas bitwy.

Przekonajcie się, że czasami odwaga merda ogonem.

Jola Jarecka, Marianna Oklejak, ,,Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory”, Libra 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-4.jpgŁasica Dmytro ma niecałe pół metra długości i waży mniej niż dwa kilogramy, ale jego ciekawość świata – jak na dobrego reportera przystało – jest ponad wszelką miarę. Gdy pewnego dnia dociera do niego informacja o żubrze uciekinierze, zaczyna dziennikarskie śledztwo. Rusza w wędrówkę, przez dzikie Karpaty, w poszukiwaniu żubra Pulpita.

Na swojej drodze spotka niesamowite zwierzęta, leśne stworzenia Wyszymory i usłyszy wiele ciekawych historii. Łapki zaprowadzą go w Bieszczady. A kto trafi tam raz, zawsze później wraca…

Tomasz Samojlik, ,,Ambaras” , Agora 2018.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-1.jpgW wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, o kłopotliwym imieniu Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Ma też dwie skrzętnie skrywane tajemnice..

Chwytająca za serce opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi, a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. To również niezwykła bajka o byciu innym i o niespodziewanej szansie, jaka się dzięki temu pojawia.

 Christophe Cazenove, Yrgane Ramon  i inni, ,,Kasia i jej kot. Tom 3”, Egmont Polska 2020.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-3.jpgTrzeci album zbiorczy prześmiesznej serii o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów! Życie rodziny Kasi biegłoby spokojnie, gdyby nie szaleństwa kota Sushiego. Dokazuje nawet po zmroku, dlatego dziewczynka wraz z tatą marzą o przespaniu choćby jednej całej nocy...

Przy żywiołowym zwierzaku nie uchowają się ani poduszki z pierza, ani przyrządzony na obiad pieczony kurczak. W tajemniczych okolicznościach znikają papugi sąsiada, a podczas pełni budzi się w Sushim instynkt pierwotnego łowcy. Urwanie głowy z takim czworonogiem!

Może uspokoją go wycieczki do tematycznego parku rozrywki poświęconego – jakże by inaczej – kotom? A może wybiega się w trakcie wakacji na wsi? Jednak także Kasi nie brakuje zwariowanych pomysłów, więc dziewczynka i jej kot są siebie warci!

Olga Demidova, Anastazja Orłowa, ,,Ciężarówka i przyczepka jadą do miasta”, Dwukropek 2021.

b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_nowosci_2022_grudzien_nowosci_grudzien_2022-8.jpgNowe przygody ciężarówki i przyczepki

Tym razem nasi bohaterowie jadą do miasta. Przyczepka rusza niechętnie, za to ciężarówka jest bardzo podekscytowana. Nigdy nie była w mieście, a ono jest takie ogromne! I tyle w nim różnych pojazdów!

Kiedy ciężarówka zacznie się ścigać z terenówką, zrobi się naprawdę niebezpiecznie.

Czy przyjaciele wyjdą cało z opresji i czy ktoś im pomoże?