mszczygielWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza miłośników dobrej literatury na spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, reportażystą Mariuszem Szczygłem.
Rozmowę z autorem poprowadzi Adam Głaczyński. Spotkanie odbędzie się 9 października 2015 r. tj. w najbliższy piątek o godz. 10.30 w Teatrze Maska w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13. Wstęp wolny!
Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki. Serdecznie zachęcamy!

Mariusz Szczygieł – laureat Europejskiej Nagrody Literackiej, uczeń Hanny Krall, jeden z nielicznych reportażystów polskich wymieniany w antologiach zagranicznych poświęconych współczesnej polskiej sztuce reportażu. Znawca i pasjonat historii i kultury Czech. Autor książek, „Niedziela, która zdarzyła się w środę”, „Gottland”, „Kaprysik. Damskie historie”, „Zrób sobie raj”, „Láska nebeská”, „20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła”.