b_120_0_16777215_0_0_img_aktualnosci_seniorzy_wycieczka_lancut_2016_seniorzy_wycieczka_lancut_2016-12.jpgMinął rok działalności Klubów Seniora w naszej gminie. I jak na aktywnych Seniorów przystało postanowiliśmy to uczcić wspólnym wyjazdem do Zamku w Łańcucie. Pomysł na wycieczkę instruktorki okazał się trafny, sami sobie sponsorując wycieczkę bardzo ciekawie spędziliśmy czas. Nawet na zimny maj seniorzy znaleźli sposób i atmosfera wycieczki bardzo się ociepliła.

Dla niektórych wycieczkowiczów wizyta w Zamku była wspomnieniem a inni mieli okazję być tam pierwszy raz. Pani przewodnik bardzo ciekawie przedstawiła historię rodu Lubomirskich i Potockich. Oczarowała nas Oranżeria a także powozownia. Poza programem podziwialiśmy storczykarnię. Przerwa obiadowa w Centrum Turystycznym z daniami domowymi była relaksem też dla duszy, ponieważ w lokalu trwała jeszcze wystawa współczesnych malarzy polskich.

Propozycja Sołtysa Stanisława z Chodaczowa zwiedzenia Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej okazała się trafna. Poznaliśmy historię rodziny Ulmów, która wykazała się dużą odwagą w ratowaniu Żydów, przez co cała rodzina poniosła śmierć. Muzeum to też hołd Polakom z całego Podkarpacia ratującym Żydów. Jest jednocześnie wyraźnym przypomnieniem całemu światu, że w odróżnieniu od okupowanej zachodniej Europy, na ziemiach polskich za nawet najmniejszą pomoc Żydom groziła kara śmierci.

Pierwsza wycieczka udana, następna zaplanowana, a chętnych seniorów serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszych klubów.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1