• baner-1.jpg
  • baner-3.jpg
  • baner-5.jpg
  • baner-6.jpg
  • baner-2.jpg
  • baner-4.jpg
  • baner-7.jpg
Smaller Default Larger

Czytaj więcej...Na pierwszym jesiennym spotkaniu klubowiczek DKK omawiałyśmy książkę pt. ,,Muza” autorstwa Jessie Burton.

„Muza” Jessie Burton to wielowarstwowa opowieść o sztuce, motywach twórczości, źródłach artystycznego natchnienia, miłości, samotności i wpływie historii na losy jednostki.

Czytaj więcej..."Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy."

Historia pluszowego misia sięga roku 1902 i ma swój początek w Stanach Zjednoczonych. Jednak urodziny niesamowitej zabawki z dzieciństwa świętujemy dopiero od 2002 roku.

Czytaj więcej...W czasie ferii zimowych w Filii Biblioteki Publicznej w Zmysłówce odbyły się dwa spotkania. Tematem pierwszego było wykonanie laurek dla babć i dziadków. Przybyłe dzieci z wielką radością i chęcią zabrały się do pracy. Dzieła, które stworzyły, były wykonane estetycznie, kolorowo i z miłością. Na pewno spodobały się babciom i dziadkom.

Czytaj więcej...„Pamiętaj, czego się nauczyłaś, i znów kogoś pokochaj. Znajdź kogoś do kochania i obdarz go bezwarunkową miłością. Po to właśnie istniejemyto cytat i jednocześnie pozytywne przesłanie smutnej książki „Kochając syna” Lisy Genova.

Autorka znana jest z tego, że w swoich powieściach podejmuje trudne tematy. W tej powieści przedstawia samotność dwóch kobiet, które na wyspie Nantucket smaganej wiatrem próbują uporać się z traumami życiowymi. Z pozoru nic je nie łączy.

Czytaj więcej...W ramach współpracy ze Szkołą Języków Obcych Professional English School z siedzibą w Rzeszowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym za udostępnienie lokalu na zajęcia z języka angielskiego otrzymała 104 woluminy książek z serii Duże Litery.

 

Czytaj więcej...16 lutego, właśnie w tym dniu miało miejsce kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece. Tematem dyskusji była książka Agaty Tuszyńskiej "Narzeczona Schulza". Książkę bardzo chętnie oceniła p. Urszula Szpila.